מה ההבדל בין כאב כרוני לכאב אקוטי?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
תוכן שיווקי

בשביל להסביר מהו ההבדל בין שני סוגי הכאבים, יש להתעכב תחילה על כאב אקוטי.

מה ההבדל בין כאב כרוני לכאב אקוטי

כאב אקוטי

יש המגדירים את הכאב האקוטי ככאב פתאומי בעל עוצמה גבוהה. זהו כאב שכל אדם חווה לפחות פעם אחת במהלך חייו. מדובר בכאב שמופיע לזמן קצר ונעלם לאחר מכן. הוא עלול להופיע בעקבות וירוס עונתי, שפעת, דלקת כלשהי וכדומה. כלומר, אלה מצבים שבהם אנו סובלים מתסמינים לא נעימים וכואבים למשך זמן מסוים ולאחר מכן, אנחנו חוזרים לסורנו ומרגישים יותר טוב.
למשל, אדם שחולה בשפעת, עלול לחוש בכאבי ראש, כאבי שרירים, כאבי גרון וכדומה. כאבים אלו לא ילוו אותו למשך כל חייו ויופיעו בזמנים מסוימים לעיתים קרובות, אלא הוא עלול לחוש אותם כאשר הוא חולה בווירוס עונתי או בשפעת.

כאב כרוני

יש מי שמדמה את הכאב הכרוני כ"צל". הכוונה לצל (כאב) שתמיד נמצא צמוד לאדם שסובל ממנו, הוא הולך אחריו לכל מקום.
כשמדברים על כאב כרוני, מתכוונים לכאב שחוזר על עצמו מספר פעמים במהלך החיים. כלומר, זהו לא כאב שמופיע פעם אחת ליום-יומיים ונגמר. אלא הוא מופיע לעיתים קרובות יותר ולזמן ממושך יותר. כאב כרוני יכול לבוא לידי ביטוי בין היתר באופנים הבאים:

  • מיגרנה – הכוונה למצב שבו אדם סובל מכאבי ראש חזקים מאוד. הכאבים יכולים להימשך מספר מצומצם של שעות ועד 70 שעות. כדי שמיגרנה תוגדר ככאב כרוני, היא צריכה להופיע בלפחות 15 יום מתוך חודש אחד, ובנוסף לכך, הכאבים הללו צריכים להימשך לפחות שלושה חודשים.
  •  כאבי מחזור – ישנה מחלה שנקראת "אנדומטריוזיס". סובלות ממנה נשים בגיל הפוריות. הכאב הכרוני במחלה זו בא לידי ביטוי בכאבים חזקים מאוד באגן. כאבים אלו באים לידי ביטוי מידי חודש לזמן ממושך ובעוצמה חזקה מאוד.

לעיתים, כאשר יש פגיעה בשרירים, יכול להיווצר מצב בו כאב אקוטי הופך לכאב כרוני.

האפשרויות לטיפול בכאבים כרוניים כיום כוללות טיפולי פיזיותרפיה בשילוב של נטילת תרופות שמאלחשות את הכאב. יש לקחת בחשבון כי קיים חיסרון עצום בטיפול התרופתי וזו העובדה שהתרופות כוללות חומר כימי שלעיתים קרובות גם גורם להתמכרות. אם לא די בכך, התרופות אינן מביאות את הריפוי המיוחל, הן רק גורמות להפחתה זמנית בכאב כדי שבמקרים מסוימים, הכאב לא ירתק את האדם למיטה ויחבל פחות על התפקוד היום יומי.

חשוב לדעת כי מצב לא צריך לחיות עם הכאב הכרוני לאורך כל החיים, הטכנולוגיה הביאה איתה פתרונות שאינם פולשניים שמקלים את ההתמודדות עם הכאב.
אם טרם שמעת, זה הזמן להיחשף לכך שישנה דרך קלה ונעימה לטפל בכאבים.
ניתן לעבור טיפול בכאבים באמצעות מכשיר מיוחד של – PainFree.
כדי לקבל פרטים נוספים, ניתן לבדוק באתר שלהם כיצד הטיפול מתבצע.

התוכן היה מעניין? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
מה ההבדל בין כאב כרוני לכאב אקוטי?
עדי שחר

עדי שחר

הכותבת למשימות מיוחדות 🙂

גלילה למעלה דילוג לתוכן