זוהי חלוקת התפקידים בבית שלנו בזמן הקורונה, איך שלכם?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

זוהי חלוקת התפקידים ביני לבין בעלי שהילדים בבית בתקופת הקורונה. איך אצלכם?

בתקופה האחרונה כאשר הקורונה השתוללה בחוץ ואנחנו היינו זמן רב בבית עם הילדים שלנו חלוקת התפקידים בבית ביני ובין בעלי השתנתה. אם ביום רגיל של שגרה אני הייתי אחראית לכל מה שקורה בתוך הבית ולילדים ובעלי היה עסוק בעבודה בתקופת הקורונה הוא גילה יותר מעורבות והפת להיות אבא הרבה יותר מעורב ופעיל. פתאום הוא הכיר טוב יותר את הילדים וגילה אותם מחדש.

המעורבות של בעלי בגידול הילדים באופן פעיל הייתה שינוי מרענן באורח החיים שלנו. כמובן שגם לפני הקורונה בעלי היה מעורב אך בזמן המשבר הוא היה הרבה יותר פעיל ואקטיבי בגידול ובטיפול בהם. שותפות הגורל בינינו והחלוקה בינינו של התפקידים השונים אפשרה לנו ליהנות מאיכות חיים הרבה יותר גבוה והרבה יותר איכותית.

חלוקת תפקידים בזמן הקורונה
מי לומד עם הילדים?

מי מכין אוכל?

אם פעם רק אני הייתי מכינה אוכל, פתאום בתקופת הקורונה בעלי למד לבשל והתחיל רומן של ממש עם המטבח. הוא פינק אותנו כל יום בארוחת צוהריים חדשה וטרייה עם מיטב החומרים שיש מעוף ועד דגים וירקות טריים. בעלי הפתיע אותי מאוד והכין לכל אחד מהילדים אוכל לפי מה שהוא מעדיף מי שרצה פירה קיבל פירה ומי שרצה פתיתים קיבל פתיתים. הפינוקים בתחום המזון היו גדולים מאוד וכיפיים מאוד ואהבנו אותם מאוד.

גם את ארוחת הבוקר וארוחת הערב בעלי הכין. כל פעם הוא הפתיע אותנו עם חביתות, פנקייקים, סוגים שונים של סלטים, קישים או מאפים שונים. מאכלים אלו היו טעימים מאוד וניחמו אותנו בזמן שלא יכולנו לצאת לאכול בחוץ.

מי עושה כביסה?

אם יש משהו שלא השתנה בזמן הקורונה הוא מי עושה כביסה בבית שלנו. כמו בימי השגרה גם בשגרת הקורונה אני הייתי אחראית לעשות כביסה בבית לכולנו. עשיית הכביסה החל מהכנסה שלה למכונה ועד הקיפול שלה הפכה להיות משימה קלה יותר כאשר לא הייתי צריכה לבשל כל היום. קיפול הכביסה והכביסות הפכו להיות קלים יותר וגם הייתי צריכה לעשות פחות כביסה כי הילדים לא התלכלכו עם הבגדים שלהם בחוץ.

מי מבלה ומשחק עם הילדים?

גם אני וגם בעלי הקפדנו לבלות זמן איכות ביחד וביחד עם הילדים שלנו. שיחקנו איתם הרבה משחקי שולחן, דיברנו איתם וראינו סרטים וסדרות בהתאם לגיל שלהם. זמן האיכות שלנו עם הילדים קירב אותנו אליהם והפך אותנו למשפחה הרבה יותר מגובשת וחזקה. אפילו עשינו טורנירים במשחקי קלפים שונים ובקיצור היה לנו מאוד כיף. המשחק עם הילדים שלנו אפשר לנו להכיר אותם טוב יותר ויותר לעומק. המשחקים היו מאוד מהנים והילדים שלנו התקרבו אחד לשני. כאשר שיחקנו כל המשפחה ביחד הרגשנו הרבה יותר קרובים אחד לשני והרבה יותר שמחים.

מי לומד עם הילדים?

בכל מה שקשור ללמידה עם הילדים בזמן הקורונה הנושא לא היה פשוט בכלל. אני עזרתי לבן הגדול שלי ללמוד בעוד בעלי עזר לשני הקטנים. באופן כללי אנחנו מאמינים שהורה לא צריך ללמוד עם ילד ושלילדים יותר קל ללמוד עם מורים שאין להם קשר רגשי טעון איתם כמו עם ההורים. בזמן הקורונה הלמידה של הילדים שלנו הייתה מלווה בהרבה מאוד מאבקים והרבה מאוד ריבים. למזלי בעלי הצליח להרגיע את שני הילדים הקטנים שלנו ולאפשר להם ללמוד באווירה נעימה וטובה בלי תחרות ובלי לחץ מיותר.

מי משכיב את הילדים לישון ועושה להם מקלחת?

בזמן שכולנו היינו בבית החלטנו שאני אהיה אחראית על המקלחות של הילדים הקטנים ובעלי יהיה אחראי להשכיב אותם לישון עם סיפור לילה טוב. חלוקה זו עבדה עבורנו טוב מאוד והייתה מאוד יעילה. בכל ערב עשיתי לילדים מקלחת ואמבטיה ובעלי עשה בינתיים כלים וניקה אחרי ארוחת הערב שכולנו אכלנו. לאחר מכן הילדים יכלו ללכת לישון נקיים בשלווה רבה. 

שיתוף הפעולה ביני ובין בעלי וחלוקת התפקידים בינינו אפשרו לנו להעביר את תקופת הקורונה באופן קל ופשוט יותר. שיתוף פעולה זה לא היה מובן מאליו והוא סייע לנו לשפר את האווירה בבית וגם לחזק ולקרב את הקשר הזוגי שלנו. שיתוף פעולה זה ימשיך בתקווה גם אחרי סיום המשבר הבריאותי ויאפשר לנו לנהל אורח חיים בריא ואיכותי יותר.

התוכן היה מעניין? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
חלוקת תפקידים בין בני זוג בתקופת הקורונה
גלילה למעלה דילוג לתוכן