מה היא החשיבות של מומחה לשיקום הפה בשמירה על בריאות הפה והשיניים?

תוכן שיווקי

"מומחה לשיקום הפה הוא "מומחה-על" עם ידע רב במגוון תחומים הקשורים לבריאות השיניים והפה", אומר ד"ר זאב אורמינר, מומחה לשיקום הפה עם 30 שנות ניסיון ומרצה בכיר בתחום באוניברסיטת ת"א.

ד"ר זאב אורמיאנר - מומחה לשיקום הפה

בראיון שערכנו עמו, מסביר ד"ר אורמינר מה מייחד את המומחה לשיקום הפה ומדוע חשוב לפנות אליו לצורך טיפולים מורכבים כמו השתלות שיניים וטיפולי שיניים אסתטיים.

ספר לי על הרקע המקצועי שלך בתחום

"יש לי 30 שנות ניסיון מקצועי בתחום רפואת שיניים ושיקום הפה. כיהנתי כראש המחלקה לשיקום הפה בבית הספר לרפואת שיניים באוניברסיטת ת"א במשך מספר שנים ומשנת 2012, אני משמש כמרצה בכיר בבית ספר לרפואת שיניים באוניברסיטת ת"א. בעבודתי אני משלב מחקר וידע עדכניים, המאפשרים לי להעניק את הטיפול החדשני והטוב ביותר במרפאתי הפרטית."

מה הם תחומי המומחיות של מומחה לשיקום הפה?

"בארץ יש כ-8000 רופאי שיניים ורק כ-200 מומחים לשיקום הפה. מומחה לשיקום הפה עובר מסלול תובעני וארוך: לאחר השלמת תואר ברפואת שיניים, עליו לעבור התמחות אקדמית מקיפה במשך שלוש וחצי שנים ורק לאחר שהוא עומד בבחינות מחמירות הוא מקבל תעודה רשמית ממשרד הבריאות.

ההתמחות בתחום שיקום הפה כוללת עבודה במחלקות השייכות לתחומים נלווים כמו: טיפול חניכיים, יישור שיניים, אסתטיקה של הפה ותחומים נוספים, כאשר בכל מחלקה עוברים הכשרה של כחצי שנה. הידע והניסיון שנצברים במהלך ההכשרות, מתורגמים בהמשך לראייה ההוליסטית וליכולת התכנון של המומחה לשיקום הפה."

מה הן היכולות של מומחה לשיקום הפה ומדוע חשוב לפנות אליו?

"תחום שיקום הפה דורש "מומחיות על" – ידע מעמיק במגוון תחומים, מעבר לנישה ספציפית אחת כמו טיפול בחניכיים. מכיוון שהראייה המקצועית של המומחה לשיקום הפה רחבה ביותר, יש לו את היכולת לנתח בעיות מורכבות, לספק פתרונות ייחודיים ולהעניק מגוון טיפולים ברמה גבוהה, הנושאים תוצאות מיטביות מבחינה תפקודית ואסתטית.

מטופלים הפונים למומחה לשיקום הפה לביצוע השתלות, למציאת פתרון לבעיות שונות כמו שחיקה ולקבלת פתרונות אסתטיים שונים, נהנים מהטיפולים היעילים והמתקדמים ביותר עם תוצאות הנשמרות למשך שנים רבות. היכולת המעולה של המומחה לשיקום הפה במישור התכנוני והביצועי, בשילוב הידע הנרחב שלו במגוון תחומים, הם שעושים את ההבדל. התפשרות על פחות מכך עלולה לגרום לעוגמת נפש ולהוצאות מיותרות."

מדוע חשוב לפנות למומחה לשיקום הפה לביצוע השתלות שיניים?

"שתל מיועד להשלים שיניים חסרות מבלי לפגוע בשיניים סמוכות. כשמדובר בשתל בודד התהליך פשוט יחסית אך כשהמצב מורכב, צריך להתמודד עם אתגרים רבים כמו: חוסר של שיניים רבות, שתלים באזורים קדמיים בהם יש צורך להקפיד על ההיבט האסתטי לצד התפקודי, בחירה בין שיקום קבוע לנשלף בהתאם לצרכי המטופל ועוד. מומחה לשיקום הפה מתמחה במציאת פתרונות יצירתיים ומיטביים לכל אתגר, בתהליך הכולל תכנון מוקפד לצד ביצוע מדויק וזהיר. כשהמטופל נמצא בידיים מקצועיות ומנוסות, יש לו שקט נפשי."

מה הם תחומי ההתמחות במרפאה?

"הטיפולים במרפאה מותאמים אישית לכל מטופל וכוללים טיפול בבעיות שחיקה, פרקי לסת וטיפולים אסתטיים מגוונים כגון: כתרים וסתימות באיכות גבוהה, שתלים, יישור שיניים בכל גיל, הלבנת שיניים, תיקון פגיעות ונזקים שנגרמו לשיניים.

הטיפולים מתבצעים בראייה הוליסטית הלוקחת בחשבון את כלל הגורמים המעורבים. למשל, בטיפולי אסתטיקה של השיניים אני בוחן את מורכבות החיוך, מבנה השן, מיקום השן, השפעת גיל המטופל על החניכיים והשיניים וגורמים נוספים המשפיעים על האסתטיקה. אם השפתיים והחניכיים הם המסגרת והשיניים הם התמונה, המומחיות שלי היא ביכולת לראות את התמונה כולה, לפרוט אותה לפרטים קטנים ולדעת כיצד לשפר אותה."

מה מייחד את הטיפול במרפאה?

"הניסיון והידע –. הניסיון והידע הרב שצברתי בתחום במהלך השנים, מאפשרים לי להעניק למטופלי את הפתרונות הטובים ביותר, ברמה הגבוהה ביותר ועם מיטב הטכנולוגיה. במסגרת עבודתי באקדמיה אני עוסק באופן מתמיד במחקר עדכני, המאפשר לי להיות עם היד על הדופק בחידושים האחרונים בתחום וליישם את השיטות המתקדמות ביותר בטיפולים השונים.

הדיוק והיסודיות – שיקום הפה הוא תחום של דיוק ועבודה מסודרת לפי הספר. אין כאן מקום לקיצורי דרך! במרפאה אני מקפיד לעבוד בצורה יסודית, שלב אחר שלב על מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר שיחזיקו מעמד לאורך זמן. חשוב לזכור כי ייעוץ ותכנון נכון ומדויק יכולים למנוע בעיות עתידיות, להוזיל עלויות ולמנוע עוגמת נפש.

שמירה על היגיינה ועל בריאות המטופלים – במרפאה אנחנו מקפידים על ניקיון המקום, על חיטוי הכיסא הדנטלי וכל מה שקשור אליו, בין מטופל למטופל ועל החלפת ציוד מתכלה בכל טיפול. השמירה על בריאות המטופלים חשובה לנו ולכן אנחנו לא מקבלים מטופלים מצוננים או חולים. כמו כן, אנחנו קובעים תורים לפי לוח זמנים מרווח ומשתדלים שלא תהיה התקהלות בחדר ההמתנה.

זמינות – המטופלים שלנו נהנים ממענה מהיר ויעיל. אנחנו קובעים תורים לפי נוחות המטופל ובמקרי חירום, מעניקים טיפולי עזרה ראשונה מעבר לשעות המרפאה."

אילו התפתחויות חדשות קיימות בתחום שיקום הפה?

"ההתפתחות המשמעותית ביותר היא רפואת שיניים דיגיטלית. היום אנחנו סורקים את הפה באמצעות סורק ממוחשב ומקבלים תמונה מדויקת וברורה לגבי מצב הפה של המטופל. ניתן להדפיס כתרים, לתכנן ולבצע שחזורים מורכבים בצורה מדויקת ועוד מגוון אפשרויות.

בזכות התכנון הממוחשב, ניתן למשל לבצע השתלה של קשת שיניים שלמה בפעולה אחת ואף לספק למטופל שחזור זמני מידי. כמובן שכל מקרה לגופו ופעולות אלו מתבצעות רק במידה והתנאים מתאימים לכך. בכלל, כמו כל כלי בארגז הכלים של רופא גם את הכלי של סריקה ממוחשבת צריך להפעיל רק במקרים מסוימים, בהתאם לצורך."

סיפורי מקרה מעניינים

"יש המון סיפורים מעניינים שחוויתי במהלך השנים. אני רוצה דווקא לחזור 30 שנה אחורה, לתקופה בה לא היו לילדים ובני נוער פתרונות אסתטיים ונוחים במקרים של חוסר שיניים. באותה תקופה ההעדפה הייתה (בצדק), להתקין שתלים מאוחר ככל האפשר, מסיבות שונות כמו חוסר התפתחות של הלסת. עד לביצוע ההשתלה, צעירים רבים נאלצו להסתפק בפתרונות חלקיים ולא אסתטיים, בתקופה קריטית בחייהם – תקופת הנעורים בה החיצוניות חשובה ביותר.

זכור לי מקרה מרגש מתחילת הקריירה שלי, כאשר הגיע אלי בחור צעיר בן 18 שנולד ללא שיניים עקב בעיה גנטית. במרפאות בהן ביקר לא הסכימו להשתיל לו שיניים וכשהגיע אלי עשיתי מאמץ גדול למצוא לו פתרון. התקנתי לו שתלים ולאחר סיום הטיפול, לימדנו אותו לחייך בפעם הראשונה בחייו.

מקרה מרגש נוסף הוא של מטופל ששיניו הקדמיות נשברו בילדותו בעקבות תאונה. מכיוון שלא ניתן היה לבצע השתלה במהלך שנות הילדות וההתבגרות שלו, סיפקנו לו פתרונות אסתטיים זמניים שאפשרו לו לחייך בפה מלא ובהגיעו לגיל 25 התקנו לו שתלים."

האם יש משפט שמנחה אותך בתחום?

"בהרצאות שלי אני נוהג לומר כי במהלך השנים אנחנו אמנם מפתחים ידע, ניסיון ומכשור חדש אבל רק הזמן יגלה אם התכנון והביצוע שלנו אכן הצליחו. לשמחתי תוצאות הטיפולים שלי עומדות במבחן הזמן."

רוצים לתאם ייעוץ במרפאה של ד"ר אורמינר? השאירו פרטים ויחזרו אליכם בקרוב.

ד"ר זאב אורמינר, מומחה לשיקום הפה
כתובת המרפאה: בית סילבר, רח' אבא הילל 7 רמת גן קומה 1, משרד 11א
לרשות המטופלים חניה בבניין
טל: 054-3960268

התוכן היה מעניין? שתפו

מומחיות העל של מומחה לשיקום הפה
Scroll to Top
לבדיקת גובה ההחזר או ההנחה המגיעה לכם מקופת החולים, מלאו פרטים ונבדוק את ההחזר האישי עבורכם
*השירות אינו מיועד לאבחון, טיפול, ריפוי או מניעה כלשהי של מחלה.