"היא שינתה לי את החיים וגרמה לי להתאהב בעצמי מחדש":
הסטייליסטית שגורמת לנשים פלאס סייזיות להרגיש ולהראות פצצה, כמו שהן. (ואפילו ארגנה מבצע התרמת ביגוד מיוחד לפלאס סייזיות  מפונות!)

כן
מירית בן דוד - סטייליסטית למידות גדולות
מירית בן דוד, סטיילינג מעצים לנשים גדולות
(בשמלה של ""Queen Size בעיצובה של רוני כהן)

מירית, לפני הכל, ספרי לנו על מיזם "פלאס סייזיות מפונות", מה זה?

"אחרי אסון ה- 07.10.23 הרבה נשים בדרום ובצפון נאלצו לעזוב את הבית בלי בגדים, בלי נעליים, בלי הלבשה תחתונה, כמעט בלי כלום! עם ישראל התגלה במלוא תפארתו, ואנשים רבים גייסו, התרימו ותרמו. אני, בתור פלאס סייזית וסטייליסטית לנשים גדולות, חשבתי על הפלאס סייזיות שביניהן. להן יותר קשה לקבל תרומות שיתאימו להן, וגם קשה להן יותר למצוא בגדים בחנויות, אז החלטתי להפעיל את כל הקשרים והיכולות שלי, ולעזור. 

יזמתי את מיזם "פלאסיות למען פלאסיות מפונות" גייסתי את קהילת הפלאסיות המדהימה שלי "שיקלוק" ויחד אספנו תרומות מחנויות לבגדי פלאס סייז  ומנשות פלאס סייז, שתרמו באהבה בגדים לנשים האלן. 

הייתה לנו הזכות לתת לפחות משהו לנשים המפונות, שחלקן איבדו את הכל. מעבר לתרומה הלאומית, ריגש אותי גם לראות נשים גדולות וגאות מתאחדות סביב מטרה משותפת. כשאנחנו מחליטות שאנחנו טובות מספיק כמו שאנחנו ומאמינות בעצמנו, העוצמה שלנו פורצת החוצה, בגדול"

מדהים! תגידי, באמת אפשר לחשוב על בגדים, סטיילינג ולוקים, ולהסתובב בשופינג בקניון בימים הקשים האלה?

"תשמעי, התקופה הזו קשה לכולנו. וכשנופלת עלייך מציאות זוועתית של מלחמה, חטופים והרוגים, כמו שכולנו חווים היום, וכולם סביבך מדברים על אכילה רגשית ויש המון פרסומות על דיאטות והרזייה – זה אפילו קשה יותר וגורם לך לשנוא את עצמך בגלל שאת אוכלת כדי להתמודד עם המצב. 
אני פה כדי להגיד לך – את לא צריכה להלקות את עצמך.

אנחנו חייבות לאהוב את עצמנו, היום! לא אחרי המלחמה, אחרי הלידה, אחרי החגים, היום! עכשיו! זה בסדר לא להיות בסדר. החיים הם לא קו ישר ויש זמן לכל דבר. מה שלא בסדר זה לשנוא את עצמך. זה לא בסדר "להעניש" את עצמך ולהחליט שאת לא קונה בגדים עד שתרדי במשקל.

בדיוק עכשיו זה הזמן! זה הזמן לנצח את השנאה העצמית, את הביקורת, את הדכדוך, זה הזמן לנצח את מי שהיו רוצים שנוריד את הראש ונהיה בדיכאון, דווקא עכשיו – להרים את הראש, להתלבש כמו פצצה, ולצאת לעולם במלוא עוצמתך. אל תחכי לרגע בו יהיה הזמן המושלם, תהיי במשקל המושלם, החשוב באמת זה להיות שלמה עם עצמך, את מושלמת עכשיו וזה הזמן להרגיש ככה".

הכירו את מירית בן דוד, דמות חד פעמית וצבעונית במיוחד, דוגמנית פלאס סייז וסטייליסטית לנשים גדולות. בין השאר, מירית היא פרזנטורית רשת של מעצבות פלאס סייז, שלא מנסה להתאים את עצמה לסטנדרט היופי והרזון שרואים כל הזמן בטיק טוק, באינסטגרם ובכל מקום ברשת. היא נראית פצצה, חוגגת את החיים בכיף, ועוזרת לנשים פלאס סייזיות אחרות להרגיש גדולות מהחיים. 
כשמדברים עם מירית מיד מבינים שהיא סטייליסטית מסוג אחר. היא לא מדברת כמו סטייליסטית רגילה. היא לא נראית כמו סטייליסטית רגילה והיא לא חושבת כמו סטייליסטית רגילה. יש בה משהו אחר והיא גם ממש מצחיקה. תפסנו אותה לשיחה קצרה:

מירית מדגמנת בחנות של חני קליין
מירית מדגמנת בחנות של חני קליין

מירית, איך הגעת בכלל להיות דוגמנית פלאס סייז?

זה נשמע כמו קלישאה אבל האמת היא, שהמקצוע הזה בחר בי. מאז שאני זוכרת את עצמי אהבתי להתלבש יפה ומיוחד, גם אחרי שהפכתי לפלאסית. עוד כשהייתי נערה, תמיד כל החברות היו מתייעצות איתי איך להתלבש. החברות הביאו עוד חברות שפנו אלי לפני שופינג. 
ידעתי שיש לי את זה אבל רק אחרי שני עשורים, תואר שני במשפטים ויריד אחד של מעצבות פלאס סייז – החלטתי לשנות כיוון מקצועי ולבחור בתשוקה שלי. 

מאז עברו כמה שנים ו… נשאבתי לגמרי לעולם הפלאס סייזיות. התחלתי לדגמן למעצבות, להעלות לוקים לפייסבוק, וכל מה שלבשתי נחטף. גיליתי שהפוסטים שפרסמתי עזרו להרבה פלאסיות לקבל אומץ להחליף את הבגדים הגדולים, השחורים והמסתירים, בבגדים יפים וצבעוניים. דבר הוביל לדבר והפכתי לפרזנטורית רשת של מעצבות ובעלות בוטיקים בתחום הפלאס סייז כמו רוני כהן מ"Queen Size", חני קליין, ואלונה גרסון מתכשיטי Anava.

במקביל למדתי סטיילינג בשנקר, הקמתי את מיזם האופנה "שיק לוק" לתהליכי סטיילינג מעצימים ואת קהילת שיק לוק שיש בה כבר 1,000 חברות נכון להיום – וזו רק ההתחלה…

מירית עם המעצבות רוני כהן ואלונה גרסון ועם חני קליין מחנות הבוטיק שלה לפלאסיות ונעמה פרבר מפיקת יריד "שוות מתלבשות"
מירית עם המעצבות רוני כהן ואלונה גרסון
ועם חני קליין מחנות הבוטיק שלה לפלאסיות ונעמה פרבר מפיקת יריד "שוות מתלבשות"

תגידי מירית, אישה במידה 46-58 באמת יכולה למצוא בגדים יפים בחנויות? 

"ברור שכן. אני והלקוחות שלי מוכיחות את זה כל יום. ואיפה מוצאים בגדים יפים לנשים פלאסיות?
בכל מקום, בכל חנות, בכל רשת אפשר למצוא משהו שיתאים לך. לכן אני אף פעם לא פוסלת רשת אופנה רק בגלל שהיא מתגה את עצמה לנשים רזות. אני מוצאת פריטים מדהימים גם בזארה ובמנגו. הכל פתוח בפנינו, רק צריך לשנות State of mind, לדעת איפה ובאילו מחלקות לחפש, להתעלם מרעשי רקע ולהיכנס לחנויות של 'רזות' בלי לחשוש מ'מה יגידו'. האוצרות מחכים לנו בכל מקום"

האם את באמת מרגישה טוב עם עצמך או שאת סתם עובדת על עצמך?

"תשמעי, כמו כל השמנות, גם אני חטפתי עלבונות והערות 'נחמדות' בלי סוף. גם אני קיבלתי ”בבקשה לא לפתוח מקופל, זה בכל מקרה לא במידה שלך" ממוכרות בחנויות ורציתי שתבלע אותי האדמה מרוב בושה. 

"באחד מליוויי השופינג שעשיתי, המתנתי שעינת, לקוחה שלי, תסיים למדוד ושמעתי שתי נשים מתלחששות: "זאת מייעצת לה מה לקנות? חחחח קודם שתייעץ לעצמה לרדת במשקל." 
במקום להגיב בציניות עוקצנית כמו שאני יודעת, עברתי בין שתיהן, חייכתי אליהן ואמרתי "שיהיה לכן יום מנצנץ". אחרי שיצאנו מהחנות עינת שאלה אותי: "איך עשית את זה? במקומך הייתי עוזבת הכל וטסה משם!"

סיפרתי לה שכשהייתי ילדה אבא שלי אמר לי שלהיעלב זו בחירה. זה כל כך הרגיז אותי. מה זאת אומרת בחירה?! העליבו אותי, יש לי רגשות! היום אני יודעת שהוא צדק, לא לתת לזה להיכנס פנימה ללב שלנו, להשפיע ולהרוס לנו את היום- זו בחירה. ברור שגם אני עדיין נעלבת מידי פעם. זה הרי מסע מתמשך ואני לא רובוטית.
אבל היום אני מבינה שאם את שונאת את עצמך, הרבה יותר קל לפגוע בך, שאם את לא אוהבת את עצמך אז גם האהבה מבחוץ לא תגיע.

לא אשקר, גם אני לפעמים רוצה להיות יותר רזה, אבל עברתי דרך ארוכה של קבלה עצמית וממש התאהבות בעצמי, והיום אני יכולה להגיד בצניעות – אני עפה על עצמי כל יום מחדש" מירית צוחקת, ושוב מרצינה, "כשאת אישה שמנה, את מקבלת מבטים וביקורת מכל כיוון. בכל חצי דקה קופצת לך פרסומת לדיאטות, ניתוחים, וחדרי כושר, שאומרים לך שאת לא מספיק טובה כמו שאת, שאת צריכה להשתנות, שאת חייבת לרדת במשקל.

"לפעמים, כל מה שצריך, זה מישהי שתראה אותך בעין טובה, תקלוט אותך ואת הגוף שלך, ותמצא לך פריטים מדהימים שיישבו עלייך מעולה. או בקיצור, קצת סטייל!"

אבל אני שואלת, האם באמת הדרך היחידה להרגיש טוב עם עצמך היא לרדת במשקל? האם את באמת צריכה לעשות דיאטה קשוחה, להפסיק לאכול מה שאת אוהבת, לקרוע את עצמך במכון, ולעשות הכל כדי להתאים לסטנדרט היופי שקורא לך מהאינסטגרם? 

אז לא. יש עוד אופציה. מגיע לך להרגיש טוב ולהראות טוב, בדיוק כמו שאת. בלי לרדת במשקל, ובעיקר בלי לרדת על עצמך. איך?  אז מסתבר שמה שאנחנו לובשות, הבגדים, הצבעוניות, הגזרה – משפיע על הביטחון שלנו ועל ההרגשה שלנו, לא פחות מאשר המשקל שלנו. וזה עובד גם להיפך – התסכול שלנו מהמשקל, משפיע לרעה על איך שאנחנו מתלבשות. 

לפעמים, כל מה שצריך, זה מישהי שתראה אותך בעין טובה, תקלוט אותך ואת הגוף שלך, ותמצא לך פריטים מדהימים שיישבו עלייך מעולה. או בקיצור, כל מה שצריך זה קצת סטייל!" מירית מחייכת חיוך שובב.


 " 'אין לנו משהו במידה שלך' זה מרסק אותי, מוציא לי את  החשק לקנות וגורם לי לברוח מהחנות עם דמעות בעיניים!"

דליה היא אישה שמנה, אם לשלושה ומנהלת בכירה בחברת הייטק, ששונאת לעשות שופינג.
"אני לא רוצה לפגוש את המוכרות המכשפות האלו שאומרות בלי לחשוב פעמיים: 'אין לנו משהו במידה שלך'. זה מרסק אותי, זה מוציא לי החשק לקנות וגורם לברוח משם עם דמעות בעיניים!" היא מספרת "ואז קולגה שלי הכירה לי את מירית. בהתחלה חששתי כי לא בא לי להיעלב שוב מאיזו מוכרת נשמה טובה. מצד שני הייתי חייבת לקנות בגדים לכנס עסקי בחו"ל ולא הייתה לי ברירה.

3 שעות היינו בקניון והרגשתי שאני מסתובבת עם חברה טובה אמיתית כזו, שלא רק שהיא לא שופטת אותך, היא מבינה בדיוק איך את מרגישה ואפילו מצליחה לגרום לך להרגיש טוב עם עצמך. היא יודעת בדיוק לאיזו חנות להיכנס ולאיזה מתלה לגשת בחנות. 
מירית יודעת לבחור לך בגדים שפתאום גורמים לך להנות מלהסתכל במראה! להנות! את מדברת עם מישהי שהסירה את כל המראות בבית מרוב שלא הייתי מסוגלת להסתכל על עצמי! 

זו פעם ראשונה שממש נהניתי לעשות שופינג בלי לחשוש ממה שהמוכרות יגידו וצחקתי כמו שלא צחקתי מזמן. לא סתם קוראים לה בבראנז'ה הסטייליסטית שגורמת לנשים פלאס סייזיות להראות פצצה בלי לעשות חשבון לאף אחד"  

"מירית יודעת לבחור לך בגדים שפתאום גורמים לך להנות מלהסתכל במראה!"

שמלה אדומה מרשימה במידה גדולה
מירית בחנות של חני קליין

מירית, מה בעצם את עושה?

"מגיעות אלי נשים פלאסיות בכל הגילאים והמידות שרוצות להיראות טוב ולהרגיש טוב עם עצמן ואני עוזרת להן להשיג את המטרה הזו בשיטת סטיילינג מעצימה שפיתחתי. על הדרך אני מלמדת אותן להתפשט מהקיבעון המחשבתי שהגביל אותן עד שנפגשנו וללבוש אהבה עצמית. להאמין שהן כן יכולות לאהוב את עצמן ואת הגוף שלהן ככה, כמו שהוא. 

אין תענוג יותר גדול מלראות את הנשים הגדולות האלה יוצאות מהמקום העצוב, הכבוי ומלא הבושה, ולהגיע אל המקום השמח, השלם והבטוח של אישה שגאה בעצמה, שאוהבת את עצמה, שיודעת להתלבש נכון ולהיראות מצוין, בכל מידה! החלום שלי הוא לראות נשים גדולות מסתובבות בכל הארץ, גאות, צבעוניות, יפות!

"דוגרי? כל החיים שלי שנאתי לקנת בגדים." מספרת רונה בר, שהסכימה להיחשף, "ככה זה כשאת גדלה כנערה שמנמנה, במאה ה-20. את לומדת לשנוא בגדים. ולהתחבא. 
מנערה שמנה (ענין הורמונלי) הפכתי לאישה שנעה על הציר שבין שמנמנה למלאה, לשמנה. ושנאתי להתלבש. בגדים יכלו להישאר לי בארון עד שהתפוררו. לבשתי בעיקר שחור… ואז פגשתי את מירית בן דוד. 

אחחחח מירית מירית! נתחיל מהסוף? הארון שלי מלא בגדים חדשים. ירוקים, אדומים, כחולים, ורודים, צהובים אפילו אחד לבן… והקטע הוא, שהיה לי פשוט כיף לקנות אותם. כל מה שהיה חסר לי זו העין הטובה של מירית. המילה שלה, החיזוק, השמחה. תשמעו… אף מוכרת לא הציקה לי, ולא, לא קניתי אונליין, ולא, לא ירדתי במשקל. 

בחנות, בתא המדידה, בזמן שהמוכרת ארזה לי 5 (!!) שקיות, מדדתי עוד חולצה, חשבתי לעצמי – איזה כיף!! פעם ראשונה שלקנות בגדים זה… כיף!
זה לא היה קורה לי בלי מירית. אני נראית כמו שאני מרגישה – פשוט טוב. 

לא מפחדת להתלבש, וכבר מחכה בהתרגשות למסע הקניות הבא שלנו ביחד. הי! גם מלתחת חורף צריך, לא?", רונה אומרת בחיוך שובב, ומוסיפה – "תודה תודה ושוב תודה למירית!"

"כל החיים שלי שנאתי לקנות בגדים ולבשתי שחור, עד שפגשתי את מירית"

"כל החיים שלי שנאתי לקנות בגדים ולבשתי שחור, עד שפגשתי את מירית" ( רונה ומירית)
רונה ומירית

למה לאישה פלאס סייז כדאי לבוא דווקא אלייך?

לא כל סטייליסטית יכולה לעזור לכל אישה. כדי להצליח לגרום לנשים פלאסיות לשחרר את התחושות הקשות, להסכים להתמסר לתהליך, להתחיל לאהוב ואפילו להנות מהגוף ומבגדים, צריך להכיר מקרוב את הקשיים, את האתגרים, את הבושה וההשתבללות. צריך להבין שאישה פלאס סייז שבוחרת לעשות סטיילינג, זה הרבה מעבר לסטיילינג, זו בחירה בחיים, וזה דורש הרבה אומץ.  

להיות אישה שמנה – לא רק שמנמונת כמו שיש בקמפיינים שמככבות בהם דוגמניות עגלגלות עם גוף שעון חול סטייל "השיק החדש" – אלא ממש אישה שמנה, עם לחמניות בלחיים,  מלח פלפל בזרועות, גלגלים במקום מותניים וירכיים סוררות – זו התמודדות יום יומית לא פשוטה. רק אישה שמנה יכולה באמת להבין מה זה להיות אישה שמנה שחיה עם משקל עודף, עם כל מה שזה אומר. רק אישה שמנה, יכולה לזהות את הפצע של פלאסית אחרת ולטפל בו ברגישות, בלי להכאיב, כדי להביא לריפוי.

מעבר לזה, תכלס, אני מכירה הכי טוב את כל הפתרונות, איך מסתירים מה שצריך, איך חושפים מה שצריך, איפה מוצאים בגדים מדהימים בגודל שלך, אני חיה את זה כל יום!

"רק אישה שמנה, יכולה לזהות את הפצע של פלאסית אחרת ולטפל בו ברגישות" 

(מירית עם המשפחה, בשמלת "מיריתוש" של Queen Size שנקראה על שמה)
מירית עם המשפחה, בשמלת "מיריתוש" של Queen Size שנקראה על שמה

למי זה מתאים?

לכל אשה פלאסית שנמאס לה להתחבא וללבוש שחור… שבא לה לפנק את עצמה, שרוצה להרגיש טוב עם עצמה ולהיראות מיליון דולר כל יום, בלי להוציא מיליון דולר. 

זה מתאים אם סתם בא לך לפרגן לעצמך, לשדרג את הלוק ואת הביטחון, ואם יש לך שינוי גופני כמו הריון, או אחרי חופשת לידה, או אם יש לך איזה אירוע חשוב, כמו אירוע משפחתי, ראיון עבודה, דייט, כנס עסקי.  מתאים גם לנשות עסקים עצמאיות שרוצות להתלבש נכון לקראת פגישות פיזיות או אונליין (כן, גם בזום הלוק עובר!), או לקראת הרצאה או וובינר שהן מעבירות. כדאי מאד לקראת יום צילום של סרטוני שיווק או קורס מקוון, לא לוותר על הסטיילינג.

 

"חבל מאד להשקיע באירוע, או בהרצאה, או בתוכן לסרטונים, ובסוף לא להעלות את זה לרשת, בגלל שאת לא שלמה עם איך שאת נראית"

אני יודעת שחלק מאיתנו לא רגילות לפרגן לעצמנו בסטיילינג ורואות בזה מותרות, אבל בעיני, חבל מאד להשקיע באירוע, או להשקיע בהרצאה פצצה, או בתוכן מדהים בסרטונים, ובסוף לא תשמשי בתוכן, לא תעלי לרשת, ולא תציגי את עצמך לעולם, בגלל שאת לא שלמה עם איך שאת נראית.

שווה להשקיע עוד קצת וגם להיראות פצצה. ואם שואלים אותי, זה גם משפר את האירוע עצמו, כשאת מרגישה מעולה עם עצמך. סטיילינג כזה זו גם מתנה נהדרת ליום הולדת, החלפת קידומת, לידה, או כל אירוע מרגש אחר.
טליה (שם בדוי) קבלה חוויית סטיילינג מלאה עם מירית כמתנת יום הולדת מבן זוגה. 

"זאת הייתה ללא ספק מתנה מקורית ומוצלחת במיוחד." משתפת טליה. "היו בי חששות לקראת המפגש. כאחת שרחוקה מאד מסטיילינג, ואחרי תקופות של היריון ולידה, הרגשתי מאוד לא מחוברת לגוף שלי ולמלתחה שלי.

כבר בשיחת הטלפון המקדימה עם מירית, כל החששות התפוגגו. מירית הייתה נעימה מאוד ומרגיעה, ולמפגש היא הגיעה עם כוס קפה חמה (בשבילי) וחיוך ענקי.

התחלנו את המסע בארון הבגדים שלי, תוך כדי שמירית מלמדת אותי על מבנה הגוף שלי, נותנת לי טיפים חשובים כמו הצבעים שמתאימים לעור שלי, מפנה את מה שלא מחמיא, שומרת את הדברים הטובים, ויוצרת לי לוקים חדשים ומדליקים, מבגדים שיש לי ולא ידעתי שהם 'לבישים' בכלל.

 אחר כך יצאנו לשופינג. מי היה מאמין שאני אשכרה אצליח להנות משופינג? 
מעבר לעצות המועילות הרבות והפריטים המוצלחים שקניתי, שכנראה ילוו אותי שנים, היום הזה עם מירית היה פשוט חוויה כיפית ומרעננת. 
מירית הייתה קשובה מאוד לרצונות שלי, מלאת הומור וניווטה את הדברים כך שמצד אחד אשאר מחוברת לעצמי ומצד שני אצליח לחרוג מעבר לגבולות (והמגבלות) המוכרים שלי. 
התחברתי מחדש לעצמי ולגוף שלי, זו מתנה עצומה לרגל כניסתי לעשור חדש."

"גיליתי שבאמת אפשר להחליף מלתחה בתקציב שפוי, בזכות הטיפים שקבלתי ממירית"

גם שרונה הגיעה למירית כי "באמת רציתי לשנות את המלתחה אבל הרגשתי שקשה לי להתאים בגדים לגוף שלי וגם רציתי להתכונן לאירוע חשוב." היא מספרת,  "בעזרת מירית הצלחתי להבין את מבנה הגוף שלי, להגיע לאירוע שמחה ולא מתוסכלת וגם לקבל מלא מחמאות על הלוק החדש שאימצתי. מאד משמח לגלות שבאמת אפשר להחליף מלתחה בתקציב שפוי, בזכות הטיפים שקבלתי ממירית."

מירית, מה גורם לך להצליח איפה שסטייליסטיות אחרות אולי נכשלות?

אני חושבת שזה שילוב של כמה דברים: בזכות הידע בסטיילינג, ההתמחות בסטיילינג לנשים גדולות, והניסיון האישי שלי כאישה פלאסית, אני יודעת עם מה נשים פלאסיות מתמודדות ואיך לעזור להן בעדינות.
חוץ מזה אני אוהבת אתגרים (זה משעמם בלי!) ונותנת את המקסימום כדי שהלקוחות ירגישו ויראו פצצה בכל מידה, כמו שמגיע להן. אני גם מאד מתאימה את עצמי ללקוחות שלי, לצרכים שלהן, ולתקופה.

לדוגמא, כשהייתי צריכה למצוא דרך לעזור ללקוחות שלי בתקופת הקורונה החלטתי לתת ייעוץ סטיילינג גם בזום. חלק מהלקוחות שלי גרות בחו"ל, חלקן בעלות עסקים שנפגשות עם הלקוחות שלהן ומעבירות הרצאות בזום וזה הרגיש לי פתרון מעולה. אנשים סביבי לא האמנו שזה יעבוד, אבל הוכחתי להם שזה עובד ואפילו מצוין, ומהר מאוד הוספתי את ייעוץ הזום לחלק משירותי הסטיילניג שלי. היום במציאות המטורפת של המלחמה זה שוב מוכיח את עצמו.

"סטיילינג עם מירית זה תענוג, זה כיף, זה מחזק את הביטחון העצמי, וזה גם חוסך המון זמן ותסכול"

אורנה , שקיבלה ממירית ייעוץ בזום, מספרת: "אחרי הזום עם מירית, הקנייה שלי נראתה לגמרי לגמרי אחרת! למדתי כל כך הרבה. אף פעם לא הקדשתי מראש מחשבה אם הבגד נכון לגוף שלי או לא. בגדול כל מה שעלה עליי, קניתי", אורנה צוחקת. "השיטה הזאת לא רק גרמה לי לא להראות טוב, היא גם עלתה לי בזמן ותסכול, שהייתי מבזבזת אחר כך בבית על להסתכל במדפים, למדוד, להוריד, למדוד, להוריד, לחפש מה ללבוש, ואפילו לזרוק בגדים די מהר מהארון כי הם לא ישבו עלי טוב והתבאסתי – וואו שעות שהלכו לי מהחיים!

את האמת שהגעתי סקפטית ל 'ייעוץ סטיילינג בזום', אבל החלטתי ששווה לנסות. מזל שניסיתי, כי פגישות הייעוץ בזום עם מירית והידע שקבלתי ממנה, שינו את כל חוויית הקניה שלי, ועכשיו יש לי בארון בגדים שאני אוהבת, לוקים מסודרים, ולא צריך להתלבט כל יום ולמדוד מלא בגדים ולהרגיש כל הזמן ש'אין לי מה ללבוש'. זה תענוג, זה כיף, זה מחזק את הביטחון העצמי, וזה גם חוסך המון זמן ותסכול"

"סטיילינג עם מירית מחזק את הביטחון העצמי, וגם חוסך המון זמן ותסכול" (מירית וחני קליין ביריד "שוות מתלבשות")
מירית וחני קליין ביריד "שוות מתלבשות"

"בדרך כלל אני לא יכולה אפילו לראות את עצמי בסרטונים, אבל הפעם אפילו נהניתי, כי באמת נראיתי מעולה!"

גם חני, ישראלית שמתגוררת בארה"ב, פנתה אל מירית כדי להתכונן לצילומי סרטונים ללימוד עברית לאמריקאים. חני בקשה ממירית שתבנה לה לוקים לכל יום במשך שבועיים של צילומי הסרטונים ברחבי הארץ.

"פניתי אל מירית דווקא בבוקר של חג, לפני שאירחתי 40 איש. חשבתי שגם היא תגיד לי שאי אפשר לעשות את זה בזום ונסיים את השיחה מהר." משתפת חני ומוסיפה בהתרגשות "עם כל הלחץ של לפני האירוע ממש שמחתי שטעיתי. דיברנו כמעט שעה! בתחילת השיחה מירית הצליחה להרגיע אותי עם טיפים לאירוח ומה כדאי ללבוש באירוע. הרגשתי שבאמת אכפת לה שהאירוע שלי יצליח – וזה עוד לפני שבכלל התחלנו עם הייעוץ לסרטונים!" מספרת חני "מהר מאד מירית הבינה מה אני צריכה. ובהומור נהדר היא הסבירה לי איך אפשר לעשות ייעוץ ארון בזום, וגיליתי שיש לה שיטות כדי להבין מה מבנה הגוף שלי ומה מתאים לי, גם בזום. 

כל כך התלהבתי ממנה, וקבענו מיד את הפגישה הפרונטלית בארץ. את כל הסטייליסטיות שאמרו לי שאי אפשר לעשות ייעוץ סטיילינג בזום ונפנפו אותי בלי להקשיב בכלל הייתי שולחת לקורס אצל מירית. וכמובן, כשהגעתי לארץ, הלכנו לשופינג, מצאנו לוקים מהממים לכל אחד מימי הצילומים, והיה כיף אדיר. אני לא חושבת שאי פעם נהניתי להסתכל על סרטונים שלי כמו שנהניתי מהסרטונים האלה. בדרך כלל אני לא יכולה אפילו לראות את עצמי, אבל הפעם באמת נראיתי מעולה!  זו חוויה שלא אשכח"

"מבחינתי חוויית הסטיילינג, היא הרבה מעבר לליווי שופינג והקמת מלתחה חדשה ומרגשת" אומרת מירית בתשוקה גדולה, "סטיילינג מבחינתי הוא אמירה, והמסר שאני מכוונת אליו הוא מסר של ביטחון עצמי, אמירה מובהקת שהמשקל הכי חשוב ומכביד שאפשר להוריד הוא משקל ה"מה יגידו!"

"סטיילינג מבחינתי הוא אמירה מובהקת שהמשקל הכי חשוב ומכביד שאפשר להוריד הוא משקל ה"מה יגידו!"

"סטיילינג מבחינתי הוא אמירה – להוריד את משקל ה 'מה יגידו'" (מירית עם המעצבת ליקה מ"עשב זהוב")
מירית עם המעצבת ליקה
מ"עשב זהוב"

דורית, לקוחה של מירית: "אבא שלי תמיד התבייש בי ולא הרשה לי להשתתף באירועים משפחתיים בגלל שאני שמנה"

"אמא של דורית, חיילת בת 20 לקראת שחרור, בקשה ממני ייעוץ סטיילינג לביתה" מספרת מירית. "דורית תמיד לבשה בגדים צמודים וחושפניים שמאוד הבליטו שהיא שמנה. אמא של דורית פחדה שככה שהיא לא תצליח למצוא עבודה ובטח שלא בן זוג." מתארת מירית ומוסיפה "בשיחת הטלפון הראשונה דורית נבהלה מעצם הרעיון וממש לא הייתה בעניין. דווקא זה היה מה שהדליק אותי והצלחתי לשכנע אות לתת לזה צ'אנס. 

כשנפגשנו בקניון ראיתי צעירה פלאסית, מבוהלת עצובה וסגורה. כשישבנו לקפה של הכרות דורית אמרה לי בשיא הכנות: "אני יודעת שאמא שלי פנתה אלייך מתוך כוונה טובה. אני יודעת שאת באה בטוב ואני ממש לא רוצה להעליב אותך אבל אני לא חושבת שיש סיכוי שתצליחי איתי. זה לא יעבוד. מאז שאני ילדה אני שמנה. אבא שלי תמיד התבייש בי ולא הרשה לי להשתתף באירועים משפחתיים מרוב בושה. תמיד הייתי ואני עדיין הכבשה השחורה שאף אחד במשפחה לא רוצה קשר איתה."

"אחרי 5 שעות ו-8 שקיות בגדים ישבנו לנוח ולחטוף משהו. דורית התוודתה בפניי שהיא תכננה להיכנס רק לחנות אחת כדי 'לסמן וי' ולסיים את הסיפור הכי מהר שאפשר. ואז אמרה "זו הפעם הראשונה בחיים שלי שהרגשתי שלמישהו באמת אכפת ממני. שמישהו באמת הקשיב לי והיה לגמרי איתי ובשבילי. זו הפעם הראשונה שאני ממש רוצה להגיע לאירוע המשפחתי שיש לנו עוד חודש ולהשוויץ בעצמי בלי לחשוש שיראו אותי. זו הפעם הראשונה שאני מרגישה ראויה". 

אחרי חודש היא שלחה לי בוואטסאפ תמונה מהאירוע, לבושה מקסים, ו… עם בן זוג! אלה הדברים שווה לקוום בבוקר בשבילם" מירית מחייכת חיוך מרוצה.

מירית, אין ספק שאת עושה דבר ייחודי וחשוב! למי ששוקלת ייעוץ סטיילינג, איך יוצרים איתך קשר? 

משאירים פרטים כאן בטופס, ומיד (לא לסגור את הדפדפן!) מגיעים ליומן הדיגיטלי שלי ומתאמים איתי שיחת ייעוץ ראשונית, ללא עלות ובאהבה (מספר המקומות ביומן מוגבל):

* המידע המוצג בכתבה הינו כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ או חוות דעת משפטית. על הקוראים לקבל ייעוץ מקצועי פרטני לפני כל פעולה המסתמכת על תוכן הכתבה. הכותב/ת, האתר המפרסם ועו"ד יובל גיל אינם נושאים באחריות כלשהי כלפי הקוראים.

התוכן היה מעניין? שתפו

הסטייליסטית שגורמת לנשים פלאס סייזיות להרגיש ולהראות פצצה
Scroll to Top
לבדיקת גובה ההחזר או ההנחה המגיעה לכם מקופת החולים, מלאו פרטים ונבדוק את ההחזר האישי עבורכם
*השירות אינו מיועד לאבחון, טיפול, ריפוי או מניעה כלשהי של מחלה.