"סוף סוף הבנק וחברות האשראי הפסיקו להתקשר ולשלוח לי הודעות, חזרתי לנשום":
עורך הדין שמחלץ אנשים מחובות כבדים ועוזר להם לבנות חיים חדשים (והכי חשוב – דואג שהם לעולם לא יחזרו לחובות, למרות שהמערכת פועלת נגדם)

תוכן שיווקי

אין דבר יותר מלחיץ, משפיל ולא נעים מאשר לקבל בכל יום טלפונים והודעות מהבנק וחברות כרטיסי האשראי, להרגיש שגירדת כל שקל אפשרי, לווית ממשפחה, חברים, וכבר לא נשאר מאיפה לקחת. כל מי שהיה שם מכיר את תחושת הכישלון והבושה, ולפעמים מחפש פתרונות במקומות הלא נכונים (כמו בשוק האפור, שרק מגדיל את הבור).

הליך "חדלות פירעון", מוחק חלק גדול מהחובות, אבל לצערנו, מסתבר שגם אם עשית תהליך כזה, המערכת בנויה בצורה כזו שתחזיר אותך שוב ושוב לחובות. 

הנתון המבהיל הוא שיותר מ- 25% מהאנשים שמגיעים לחדלות פירעון יגיעו לאותו מצב פעם נוספת ויעברו חדלות פירעון בפעם השנייה ואף השלישית במהלך חייהם. אז האם אפשר בכלל לצאת מהלופ של החובות ולהגיע לחיים של חופש מלחץ כלכלי ואפילו שגשוג, אחרי שנופלים לבור העמוק והחונק של החובות?

מסתבר שיש עורך דין אחד, שרואה את עצמו כמציל נפשות, מכיר את המערכת מבפנים, וגואל חייבים מנושים שרודפים אחריהם. הוא מאפשר להם לחזור לחיים חופשיים מלחץ כלכלי, בלי חובות, בלי נושים ובלי טלפונים מהבנק. ויותר חשוב, מוודא שהם לעולם לא יחזרו לחובות, ואפילו יוכלו לשגשג כלכלית, ובמקרים רבים יוכלו אפילו לקבל משכנתה מהבנק ולקנות בית, זמן קצר לאחר ההליך. 

גיל יהלום בועדת הכלכלה
מאמין בהשפעה על המערכת, ולשנות אותה מבפנים כדי להציל נפשות. עו"ד גיל יהלום (צילום מסך משידורי ערוץ הכנסת)

* השמות ופרטים מזהים אחרים שונו כדי לשמור על פרטיותם של המרואיינים.

האמת היא, שזה לא כל כך קשה להגיע למצב של חובות כבדים עם יוקר המחייה במדינת ישראל, וגם אנשים "רגילים" לגמרי, עלולים להיקלע לבור הטובעני של חובות כבדים, שיוצאים משליטה בקלות, הלוואה אחרי הלוואה, ותופחים כמו כדור שלג ענק. 

חגית (שם בדוי), בת 33 מתל אביב, לא האמינה שזה קורה לה. אחרי שהקימה בשותפות חברת פרסום מצליחה, גייסה לקוחות, הייתה מוצפת בעבודה והצוות גדל והגיע ל-10 עובדים, היא מצאה את עצמה בחובות כבדים שחנקו אותה ואת העסק.

"הסתבכתי בגלל עסק מאוד מוצלח שהיה לי בשותפות", מספרת חגית. "חתמתי ערבות אישית לעסק והגעתי לחובות של 700,000 ש"ח. וזה למרות שהעסק הצליח! "אני תופסת את עצמי כאישה מוצלחת, חכמה, מוכשרת, חרוצה, וחדלות פירעון הרגיש לי כמו כישלון נוראי. חשבתי שאנשים שמגיעים לפשיטת רגל הם אנשים אחרים, לא אני. דפוקים, עצלנים, גרועים… ופתאום, לקלוט שאיכשהו הגעתי למקום הזה… זה לא קל". 

"גיל עזר לי לראות שחדלות פירעון יכולה לקרות גם לאנשים מאוד מוצלחים, חרוצים ומוכשרים"

"הגעתי לגיל יהלום דרך עמותת פעמונים. הם הפנו אותי אליו בגלל ההתמחות שלו בחובות גדולים. בשלב הראשון הייתי צריכה לקבל החלטה האם בכלל להיכנס להליך, וגיל עזר לי להחליט.
הוא עזר לי לראות שחדלות פירעון יכולה לקרות גם לאנשים מאוד מוצלחים, חרוצים ומוכשרים. עזר לי לקבל את המצב ולהתקדם.  זה לא היה רק שיח פרקטי, הרגשתי שגיל מבין אותי, לא שופט, ונותן מקום גם לחלק המנטלי, הרגשי".

"השלב ראשון של התהליך היה הגשת בקשה להיכנס לחדלות פירעון. יש חלק בבקשה שצריך לספר בו מה קרה וגיל מומחה בזה. מאוד חשוב איך כותבים את סיפור ההסתבכות, כי אם עושים טעות בכתיבת הסיפור, זה יכול להשפיע על המשך ההליך ועל הסכומים שמשלמים.
גיל תמיד ידע מה הדבר הבא שהולך לקרות, ענה לי על כל שאלה, והנחה אותי איך להתנהג נכון בתהליך. הוא יצר עבורי מסלול יצירתי, חכם ומפתיע, שעזר לי להמשיך לחיות טוב תוך כדי התהליך ולהימנע מטעויות ועיכובים. לדוגמה, לפני שקיבלתי את ההחלטה ללכת לחדלות פירעון הזמנתי רכב חדש. גיל הסביר לי מה לעשות כדי שזה לא יפגע בי בתהליך. אפשר להגיד שכמעט לא הרגשתי שאני נמצאת בתוך תהליך חדלות פירעון וזה לא פגע באיכות החיים שלי כמעט בכלל".

"להמשיך לחיות טוב, גם תוך כדי ההליך"

משרד עורכי דין גיל יהלום
שילוב של איש מקצוע שמצד אחד מאוד מעשי, פרקטי, ומצד שני מאוד מבין את החלק הרגשי והמנטלי. עו"ד גיל יהלום (צילום: שי אידין)

מומחה לחילוץ מחובות כבדים אחת ולתמיד, שיקום דירוג אשראי וחזרה לחיים של שגשוג, נשימה וחלומות

כשפוגשים את גיל יהלום לראשונה, מאד ברור שהוא לא עורך הדין הטיפוסי שייקח ממך כמה שיותר שכר טרחה וינסה "לדפדף" אותך כמה שיותר מהר. מה שמעניין את גיל זה לא רק המסמכים שלך, הבירוקרטיה, ומצב החשבון שלך. אכפת לו ממך, אכפת לו לוודא שתצא מהמשבר ולא תחזור שוב לאותו מקום אפל. זו שליחות מבחינתו. הוא עורך דין 30 שנה, וב-12 השנים האחרונות עסק בלעדית בייעוץ פיננסי למשפחות, עם חובות של מאות אלפי או מיליוני שקלים, ויותר.

הוא לא סתם עורך דין וגם לא רק יועץ פיננסי, הוא גם מומחה לדירוג אשראי. ואשף בטיפול בחובות כבדים, כזה שעורכי דין, יועצי משכנתאות ויועצי כלכלת משפחה אחרים מפנים אליו את הלקוחות המורכבים שלהם.

מחזיק ברישיון מיוחד מטעם בנק ישראל, שמאפשר לו לא רק לשלוף נתונים אלא גם להיכנס למערכת ולתקן בפועל טעויות בדיווח, שפגעו בדירוג האשראי.

בבנק ישראל נחשב יהלום למומחה בחוק נתוני האשראי, והוא משמש יועץ לשיפור דירוג האשראי, בין השאר ללקוחות חברת לשכת אשראי לישראל מבית DB (ואפליקציית קפטן קרדיט). גיל הוא בין היועצים הכלכליים היחידים בארץ שמחזיק ברישיון מיוחד מטעם בנק ישראל, שמאפשר לו לא רק לשלוף נתונים ממאגר נתוני אשראי של בנק ישראל אל גם להיכנס למערכת ולתקן בפועל טעויות בדיווח, שפגעו בדירוג האשראי. זה אחד מהכלים שמאפשרים לכל מי שסיים תהליך חדלות פירעון בעזרת גיל, לחזור כמה שיותר מהר לחיים כלכליים תקינים, ולהתחיל לצמוח ולשגשג.

גיל יהלום איגוד היועצים
נושא דברים מטעם איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה,
בסיום קורס הכשרת יועצים פיננסים בבנק ישראל, ירושלים. עו"ד גיל יהלום

לאחר שנתן ייעוץ פיננסי ליותר מ-1200 לקוחות, גיל יהלום מבין לעומק מה כרוך בתהליך כזה: "בהליך חדלות פירעון, אי אפשר להפריד בין הפן המשפטי לפן הכלכלי, הנפשי והפסיכולוגי – הכול משולב יחד", הוא אומר. "אדם שנמצא בחובות נמצא ממש בתחתית, וצריך להרים אותו משם. בתפיסה שלי אי אפשר להיות עו"ד שרק מתמקד בצד המשפטי, או יועץ פיננסי שמתמקד רק בתהליך הפיננסי. צריך לחבר את הכול יחד, להבין שזה מקום נמוך להיות בו, ולעזור לאדם לצאת מהבור העמוק והקשה הזה, לטפל בחובות וגם באדם, והכי חשוב, לדאוג שהוא לא יחזור לשם לעולם".

עו"ד גיל יהלום, מי הם האנשים שמגיעים לתהליך חדלות פירעון?

"מגיעים אליי אנשים מכל הארץ ובכל רמות ההשכלה, לרוב מעל גיל 30, בעלי משפחות או אחרי גירושין. אף אחד לא לימד אותם על התנהלות עם כסף, וחלקם ראו התנהלות כלכלית גרועה בבית שבו גדלו. ואז מתחילים להתגלגל מהלוואה להלוואה, עד שמגיעים לחובות שכבר אי אפשר להחזיר."

"מתגלגלים מהלוואה להלוואה, עד שמגיעים לחובות שכבר אי אפשר להחזיר"

"מי שעד עכשיו שרד בקושי, עלול למצוא את עצמו פתאום בחובות מאוד גדולים בעקבות פיטורין, הוצאה לחל"ת (פתאום מקבלים רק 70% מהשכר), או אפילו קפיצת הריבית, שהגדילה למרבית מהאנשים את ההחזר החודשי של המשכנתה או ההלוואות הרגילות.

"יש גם בעלי עסקים (עוסקים מורשים או פטורים) שהעסק שלהם קרס, אם בגלל התנהלות לא נכונה ואם בגלל אירוע משברי כמו הקורונה".

אגב אירוע משברי, איך אתה חושב שהמלחמה תשפיע? האם היא עלולה להוביל עוד אנשים למצב של חדלות פירעון?

"אני חושש מאוד שאנחנו עלולים לראות עוד השנה גל נוסף של חדלי פירעון בעקבות מלחמת חרבות ברזל. יש הרבה מאוד בעלי עסקים בכל הארץ שהעסק שלהם הושבת בעקבות המלחמה וההכנסות ירדו דרמטית, אם בעקבות מילואים, פינוי של האזור שלהם בצפון או בדרום, או ירידה במספר הקונים והמבלים (כמו שקרה למשל באילת שיש בה עשרות אלפי מפונים ואין כמעט תיירים). גם העובדה ששכירים רבים הוצאו לחל"ת או פוטרו בעקבות המלחמה תשפיע לצערי בטווח הארוך על הרבה משקי בית".

"לפעמים אנשים מסתבכים בגלל מקרה רפואי או אחרי שחתמו ערבות למישהו אחר"

יש גם אנשים שמסתבכים בגלל מקרה רפואי שלהם או של אדם אהוב שזקוק למימון טיפולים רפואיים, ויש גם לא מעט מקרים של אנשים שהסתבכו אחרי שחתמו ערבות למישהו אחר והחוב של אותו אדם נופל פתאום עליהם. זה מה שקרה למרים (שם בדוי), פנסיונרית בת 70, שנקלעה לחובות בגלל ערבות שחתמה לבנה.

"פרשתי לפנסיה לפני כמה שנים אחרי עשרות שנים כשכירה", היא מספרת. "הפנסיה שלי הייתה סבירה, ויחד עם קצבת זקנה, הייתי מסודרת. אבל הבן שלי חזר לארץ אחרי שנים בחו"ל, והיה זקוק לפרוצדורה רפואית באופן פרטי. הוא לא עבד, ואני התחלתי לקחת הלוואות על הלוואות כדי לממן אותו. בנוסף, חתמתי לו ערבות על הלוואה שהוא לקח בעצמו. באיזשהו שלב הבן שלי נכנס לחדלות פירעון, וכערבה להלוואה שלו, החוב עבר אליי. אני גרושה וגרה בשכירות, חתמתי על הסדר עם הבנק כדי שיפרסו לי את החוב, אבל ההחזר החודשי הגיע ל-10,000 ש"ח בחודש. יחד עם השכירות, הקניות בסופר והחשבונות, לא עמדתי בזה!

"חתמתי ערבות לבן שלא עבד, וכשהוא נכנס לחדלות פירעון, החוב עבר אליי. זה לחץ נוראי, לא יכולתי לישון בלילות"

"זה לחץ נוראי, לא יכולתי לישון בלילות. הרגשתי שעוד רגע אני מאבדת שליטה, כאילו אני עומדת ליד לוע הר געש שכל רגע עלול להתפרץ עלי. אבל היה לי חשוב לא לתת למצב להתדרדר עוד יותר, לנסות להחזיר איכשהו את השליטה לידיים שלי. למזלי, הגעתי לגיל כדי להתייעץ. 

"גיל ידע להגיד לי מראש כמה בערך יהיה הסכום החודשי שאצטרך לשלם, וזה היה יתרון עצום. ככה יכולתי לקבל החלטה אם אני משלמת סכום יחסית קטן בכל חודש, על פני ארבע שנים או ממשיכה למשוך עם החובות עוד 12 שנה, ונשארת חנוקה בבור שאי אפשר לצאת ממנו. ההחלטה הייתה די ברורה", מסכמת מרים.

"בלי הליווי הכלכלי ידעתי שאני צ'יק צ'אק אחזור לאותו בור שוב"

אצל עצמאים, גם אירוע בריאותי פתאומי יכול להביא לקריסה כלכלית. זה בדיוק מה שקרה לרפי (שם בדוי), בעל חברת גינון בן 61 מאזור השרון שהעסיק צוות עובדים ונהנה מהכנסות גבוהות.

"עברתי ניתוח אורתופדי. הניתוח עבר בהצלחה, אבל בעקבותיו התפרצה אצלי מחלת פרקינסון. תוך זמן קצר הפכתי מבעל עסק מצליח שחי ברמת חיים גבוהה לשבר כלי, נכה 100% שחי מקצבת ביטוח לאומי של כ-6000 ש"ח. כמובן שכל השינוי הזה, גם הבריאותי וגם הכלכלי, יצר המון מתחים בבית ומריבות עם אשתי.

גיל יהלום ומנכל ביטוח הלאומי
עם מנכ"ל הביטוח הלאומי מאיר שפיגל, מנהלת מדור אבטלה מלי עמיאל, ויו"ר איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה שי אבו. להנגיש מיצוי זכויות. מאחור: עו"ד גיל יהלום.

"לא היה לי מושג מה הזכויות שלי וחיפשתי דרך להרוויח כסף מהר. ראיתי פרסומים על הכסף שאפשר לעשות דרך קנייה של נכסים דיגיטליים, אז לקחתי הלוואות משני בנקים בסכום כולל של 420,000 ש"ח וקניתי מספר אתרים בחו"ל. לא לקח לי הרבה זמן לגלות שזו הייתה תרמית והפסדתי את כל הכסף. בגלל שזה בחו"ל גם לא היה לי את מי לתבוע. הבנקים שלוויתי מהם התחילו לשלוח לי מכתבים, להתקשר, סיוט! ובינתיים אין כסף, אשתי רותחת, הבית נהיה גיהנום, ריבים, צעקות, והיא מודיעה לי שהיא רוצה להתגרש.

"אשתי רותחת, הבית נהיה גיהנום, ריבים, צעקות, והיא מודיעה לי שהיא רוצה להתגרש"

"כשהגעתי לגיל הייתי 'על הפנים'. תוך זמן כל כך קצר החיים שלי פשוט התרסקו – הבריאות, העסק, המצב הכלכלי, הנישואין… לא היה לי מושג איך אני הולך להחזיר את כל החובות האלה עם הקצבה העלובה שאני מקבל. "הייתי מאוד מופתע כשגיל הסביר לי שהוא הולך להוציא אותי מכל החובות בתוך שנה. וכבר בתוך כמה שבועות מהרגע שהגעתי לגיל, הטלפונים מהבנק הפסיקו וחזרתי לנשום.

"בתוך כמה שבועות מהרגע שהגעתי לגיל, הטלפונים מהבנק הפסיקו וחזרתי לנשום"

"גם לא ידעתי כלום על הזכויות שלי עד שהגעתי לגיל. בזכותו קיבלתי סיוע בשכר דירה, דירה מהמדינה, הנחות בארנונה וחשמל, דברים שבכלל לא הייתי מודע אליהם. וכשאושרה הבקשה שלי לחדלות פירעון גם נקבע לי תשלום חודשי נמוך במיוחד, של 150 ש"ח לחודש, והליך מקוצר של שנה בלבד. מאות אלפי שקלים של חוב פשוט נמחקו! הייתי מאושר. אבל הכי חשוב, גיל עזר לי לא לחזור לחובות שוב. הרי הייתי משתכר עשרות אלפי ש"ח בחודש ועכשיו אני צריך לחיות מאלפים בודדים. בלי הליווי הכלכלי שלו אין לי ספק שהייתי חוזר צ'יק צ'אק לחריגות, הלוואות ולאותו הבור. גיל יהלום הציל את החיים שלי".

גיל, למה 25% מהאנשים יחזרו שוב להליך חדלות פירעון בהמשך החיים? האם המערכת בנויה להשאיר את האנשים האלה באותו מקום?

"לצערי כן. יש גורמים חיצוניים ופנימיים שיחזירו אותם לאותו מקום, בקלות.
לדוגמה, אנשים שעברו תהליך חדלות פירעון, גם כשסיימו את התהליך וקיבלו 'צו הפטר' (פטור רשמי מהחובות), ממשיכים להיות 'מודרי אשראי' למשך שלוש שנים נוספות.

מה זה אומר? שהם לא יכולים לקבל כרטיס אשראי, הלוואות מהבנק, מסגרות אשראי, וכו'. המערכת הפיננסית פשוט חונקת אותם. הם אפילו לא יכולים לקבל קו טלפון נייד, כי מבקשים מהם כרטיס אשראי. אז הם מוצאים כל מיני פתרונות יקרים, כמו הלוואות מהשוק האפור בריביות מאוד גבוהות או כרטיסי אשראי אנונימיים שהעלויות שלהם מאוד גבוהות. זה עולה להם הרבה כסף ומסבך אותם שוב, אבל מי שמכיר את המערכת מבפנים, יכול לבטל את ההדרה הזאת הרבה יותר מהר ולהחזיר אותם לחיים נורמליים.

"אפשר להפוך את הלימון ללימונדה. המשבר הזה הוא הזדמנות לפתור את הנושא הפיננסי בחיים שלכם, אחת ולתמיד"

"הגורם הפנימי שמחזיר אנשים שוב לחובות, הוא התנהלות כלכלית לא נכונה. אם לא לומדים לשנות משהו בהתנהלות, לעולם לא נסתדר עם מה שיש.
ואז, גם אחרי הליך חדלות פירעון שהסתיים, מחפשים לקחת הלוואות וכרטיסי אשראי ממקומות מסוכנים, ומסתבכים מחדש.
לי חשוב שמי שעבר את ההליך הקשה והכואב הזה, לא יחזור לשם שוב לעולם.
לכן אצלי אין ייצוג משפטי בלי ליווי כלכלי. התהליך איתי לא מסתיים ביום שהם מקבלים צו הפטר, שזה השלב שבו רוב עורכי הדין מסיימים את עבודתם.
אני ממשיך ללוות את הלקוחות שלי גם ביום שאחרי, אני נותן להם כלים לחזרה לחיים כלכליים תקינים ובניית אמון מול המערכת הפיננסית, כולל שיקום דירוג האשראי, השגת כרטיס אשראי, משכנתה או הלוואה מגופים מומלצים".

גיל יהלום - כשלים בצרכנות
"דרושה חקיקה שתאפשר לבנקים לתת מסגרת אשראי קטנה אחרי חדלות פירעון,
כדי שאנשים יוכלו להתחיל להשתקם". עו"ד גיל יהלום (צילום מסך משידורי ערוץ הכנסת)

זה נכון שאנשים מנסים להימנע בכל מחיר מלהגיע להליך של חדלות פירעון? למה בעצם?

"אנשים שמגיעים למצב של חדלות פירעון חושבים שנפלו השמיים", עונה גיל. "הם חושבים שחדלות פירעון זה סוף העולם, ושזה אות קין נורא על המצח שלהם שירדוף אותם כל החיים.
הם מאוד מתביישים ולפעמים מסתירים את המצב מהמשפחה והחברים, במיוחד אם לוו מהם כבר כסף. לפעמים גם בן או בת הזוג מתנגדים לחדלות פירעון כי הם חושבים שזה יפגע גם בהם (מה שלא נכון).

"אנשים חושבים שחדלות פירעון זה סוף העולם, אות קין נורא על המצח שלהם שירדוף אותם כל החיים. זה לא נכון"

" הם מפחדים לאבד את הנכסים שלהם, את העצמאות, מפחדים שייכנסו להם לבית ולקישקע, שייקחו להם את המשכורת, שיגידו להם על מה וכמה להוציא כסף, שיעקבו אחריהם… יש המון אגדות אורבניות 

לגבי חדלות פירעון (גיל מחייך), אין להן שום קשר למציאות".

"אנשים גם לא מבינים באיזו מהירות חוזר השקט לחיים. בהליך חדלות פירעון הם ישלמו סכום מופחת לאין שיעור מהחוב המקורי שלהם. כלומר רוב החוב נמחק, כבר עם אישור הבקשה (בתוך שבועות בודדים!), מאותו רגע הנושים לא פונים אליהם יותר, וכל הטלפונים, ההודעות והלחץ, פשוט נעלמים. בתוך שנה עד כמה שנים בודדות יוצאים מזה לגמרי.

זה לא סוף העולם, לא סוף החיים, ובטח לא אות קין. זו בסך הכול תקלה כלכלית.
אפשר לצאת מזה, ואפשר אפילו לצמוח מזה.
אם עושים את המהלך הנכון, מתחילים להבין איך להתנהל כלכלית, ואיך המערכות הפיננסיות עובדות, לא רק יוצאים מהחובות ולא חוזרים אליהם, אלא גם בונים עתיד. אפשר בהחלט להפוך את הלימון ללימונדה, המשבר הזה הוא הזדמנות לפתור את הנושא הפיננסי בחיים שלכם, אחת ולתמיד".

"מעל 3 מיליון ₪ של חוב, פשוט נמחק. והצלחתי גם להציל לה את הבית"

כמה כסף אפשר "למחוק" בהליך חדלות פירעון? כמה חוב אפשר למחוק?

"ההליך הזה נועד כדי לשחרר בן אדם שלא מסוגל להחזיר חובות, ולא משנה כמה הם גדולים. לדוגמה, בעלת עסק בתחום המזון הגיעה אלי עם חוב של 3.5 מיליון שקלים. 

"הכנסתי אותה להליך של חדלות פירעון, הצלחתי להציל לה את הבית שבדרך כלל מבקשים למכור, והיא שילמה 383,000 במשך כל ההליך. כלומר מעל 3 מיליון ש"ח חוב, פשוט נמחק. היום ההתנהלות הכלכלית שלה מצוינת, בזכות זה שעשינו גם תהליך של לימוד איך להתנהל כלכלית נכון ולשמור על איזון תקציבי. בנוסף, כיועץ דירוג אשראי, לימדתי אותה שיטות איך לחזור לחיים כלכליים תקינים ולהעלות מחדש את דירוג האשראי בסיום ההליך.

"אגב, אני אחד היחידים בישראל שעוסק בתיקוני מידע עבור אנשים שדירוג האשראי שלהם נפגע עקב מידע שגוי. זו פרוצדורה מאוד מורכבת לתקן את המידע הזה".

גיל יהלום חדלות פרעון בניית דירוג אשראי
עוזר לבנות דירוג אשראי ובעל רישיון מיוחד לתקן טעויות במערכת דירוג אשראי. עו"ד גיל יהלום (תמונה: Depositphotos.com)

גיל, השירות שלך מתאים לכל מי שנמצא בחובות?

"אני מייצג גם שכירים וגם עצמאים שצברו חובות גדולים, חובות שאין להם סיכוי להחזיר בעצמם. מי שלא יוכל לשלם את החוב ב-10 השנים הקרובות, ולא משנה אם הכנסתו קטנה או גדולה, השירות שלי מתאים לו. אבל בכל מקרה אני יושב עם כל לקוח ובודק האם ההליך נכון לו או לא"

"מעבר לזה, אני מייצג רק אנשים שמבינים שהם צריכים לשנות את ההתנהלות הכלכלית שלהם, ומוכנים לקבל ממני את הליווי הכלכלי (שאין לו עלות נוספת), כדי לצאת מהחובות לתמיד.

מבחינתי, הטיפול בחדלי פירעון זה לא רק להעביר לקוח מתחנה א' לתחנה ב' בשלבים של ההליך. זה תהליך הרבה יותר עמוק ומורכב, וחשוב לי עם איזה כלים כלכליים הלקוחות יוצאים, כדי שיוכלו לעבור את המשבר, להשתקם, ולצמוח משם. אני רואה בזה שליחות, הצלת נפשות".

ולמי השירות שלך לא מתאים?

"השירות שלי לא מתאים למי שלא רוצים לשפר את ההתנהלות הכלכלית שלהם, ולמי שחושבים שעוד הלוואה תפתור להם את הבעיה. הם כנראה עדיין לא מבינים שהלוואות עושות בדיוק את ההיפך: מכניסות אותך ללופ ומשעבדות את החיים שלך. הליך חדלות פרעון עם ליווי כלכלי built in מוציא אותך מהלופ הזה לחיים חדשים ושגשוג כלכלי".

גיל יהלום מייצג
מייצג רק אנשים שמבינים שהם צריכים לשנות את ההתנהלות הכלכלית שלהם, ומוכנים לקבל ליווי כלכלי (ללא עלות נוספת), כדי לצאת מהחובות לתמיד. עו"ד גיל יהלום

ושאלה אחרונה גיל: איך ניתן לדעת האם הליך חדלות פירעון הוא הפתרון המתאים לנו ביותר?

"אי אפשר לדעת בלי לבדוק פרטנית כל מקרה לגופו, אבל אני מזמין מי שרוצה לקבל חוות דעת בלתי תלויה, להשאיר פרטים כאן בטופס כדי לתאם שיחת אבחון קצרה (ללא עלות וללא התחייבות), בה אוכל לענות על השאלה הזו":

* המידע המוצג בכתבה הינו כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ או חוות דעת משפטית. על הקוראים לקבל ייעוץ מקצועי פרטני לפני כל פעולה המסתמכת על תוכן הכתבה. הכותב/ת, האתר המפרסם ועו"ד גיל יהלום אינם נושאים באחריות כלשהי כלפי הקוראים.

התוכן היה מעניין? שתפו

עורך הדין שמחלץ אנשים מחובות כבדים ועוזר להם לבנות חיים חדשים
Scroll to Top
לבדיקת גובה ההחזר או ההנחה המגיעה לכם מקופת החולים, מלאו פרטים ונבדוק את ההחזר האישי עבורכם
*השירות אינו מיועד לאבחון, טיפול, ריפוי או מניעה כלשהי של מחלה.