לאוהבי כלבים בלבד:
מהי ההזדמנות הכי חמה להיכנס לשוק עם הכי הרבה אנדרנלין בעולם האילוף כבר ב-2020?

תוכן שיווקי

בשנים האחרונות עולה המודעות שלעסוק ולהתפרנס מהתחביב שלנו, וממה שאנחנו אוהבים לעשות לא רק אפשרי, אלא יכול גם להיות מתגמל מאוד.
אם האהבה שלכם היא כלבים, ואתם אוהבים אקשן – השורות הבאות בשבילכם.
לצורך הכתבה נפגשנו עם דוד מיימוני, הבעלים של בית הספר "WOOF DOGS ISRAEL", שסיפר לנו הכל אודות הכשרת המאלפים לכלבי עבודה אותה פיתח בשנים האחרונות.
הצלחנו גם לקבל הצצה למה שקורה שם. בקיצור – שווה קריאה.

כששומעים את צמד המילים "אילוף כלבים", רוב האנשים מדמיינים את הכלב לומד לשבת, לא לנבוח ולא למשוך ברצועה. אמנם רוב האנשים מכירים אילוף כלבים כמקצוע משעמם …. אך בתוך עולם האילוף מסתתר עולם מופלא, מאתגר ומלא אדרנלין: אילוף כלבי עבודה. "עקרונות האילוף דומים, אבל סביבת העבודה שונה לגמרי". מסביר לנו דוד.

"את יכולה למצוא את עצמך יום אחד בשטח פתוח במשימת איתור נעדרים עם כלב הרחה, ויום אחר
בהכשרת כלב הגנה למשימות קצת יותר מורכבות", הוא ממשיך.

דוד מימוני אילוף כלבים
מיימוני: "אין הרבה מקצועות שמביאים אותך לרמת אנדרנלין גבוהה כמו אילוף כלבי עבודה"
לאחר 11 שנים בתור מאלף, שיתופי פעולה עם עשרות גופים בטחוניים בארץ ובחו"ל ואלפי כלבים שעברו תחת הידיים שלו, החליט דוד להעביר הלאה את הידע והניסיון שלו. הוא פיתח והקים את קורס ההכשרה לאילוף כלבי עבודה מבית WOOF DOGS ISRAEL, אותו סיימו בהצלחה עשרות בוגרים שכבר שהתחילו להשתלב בתחום. "הדבר שאני הכי גאה בו הוא לראות סטודנט שמבצע במפגש הסיום משימות מורכבות מאוד עם הכלב – אותו סטודנט שבמפגש הראשון ללימודים היה בספק אם הכלב יקשיב לו מתישהו…" אומר לנו דוד עם חיוך שמסתתר מאחורי המבט הקשוח.

מה ההבדל בין אילוף רגיל כמו שכולם מכירים לאילוף כלבי עבודה?

האמת שההבדל הוא שמיים וארץ: המטרה של אילוף כלבי בית היא להקנות לכלב הרגלים נכונים, ולטפל בבעיות התנהגות כדי שגם לכלב וגם לבעלים יהיו חיים טובים יותר וכמובן שגם את זה לומדים אצלנו.
אילוף כלבי עבודה הוא עולם בפני עצמו: אנחנו רותמים את היכולות המדהימות של הכלבים בגישוש והרחה, חדות ומהירות לצרכי הגנה וביטחון: איתור נעדרים, תקיפה, שמירה, מציאת חומרי נפץ ועוד. כלבי עבודה תורמים גם למגזר הבטחוני (ולא צריך להרחיב על המצב בארץ בשביל להבין את המשמעות) וגם למגזר הפרטי – בעיקר לצרכי שמירה והגנה, ואפילו כתחביב. בשנים האחרונות עולה הביקוש לכלבי עבודה איכותיים דוקא עבור המגזר הפרטי.
אבל מבחינתי ההבדל העיקרי בין כלבי בית לכלבי עבודה הוא תהליך ההכשרה שהכלב עובר, ויחד איתו – התהליך שהמאלף עובר.

כששאלנו את דוד איך מתנהל הקורס ומה הסטודנטים עוברים, הוא אמר לנו שעד שלא נחווה זאת בעצמנו לא נוכל באמת להבין, והראה לנו את הסרטון הבא:

מצפייה של 2 דקות לא קשה להבין שמדובר בשיעורים מפוצצי אדרנלין, ושאקשן זה הדבר האחרון שחסר שם.

דוד, אז מי בעצם מגיע ללמוד אילוף כלבי עבודה?

"בגדול – יש 2 מרכיבים שמשותפים למי שמגיע לקורסים שלנו: הראשון זה כמובן האהבה לכלבים, שבלעדיה קשה להתמיד לאורך התכנית. השני והעיקרי – תשוקה ענקית לאדרנלין, אקסטרים ואקשן: השיעורים שלנו מאוד מגוונים, אין שיעור שדומה לשני ובואי נגיד שמעולם לא שמעתי שמישהו אמר לי שמשעמם לו בקורס… ת'כלס הייתי אומר שלמי שלומד אילוף כלבי עבודה חשוב מאוד הסיפוק והמשמעות בקריירה שלו, ולא סתם הוא בחר במקצוע הזה, כי הוא באמת מאתגר. יש כמובן גם אנשים שבאים ללמוד עבור עבודה עם הכלב שלהם או סתם כתחביב, אבל הרוב באים אלינו כדי לרכוש מקצוע חדש ומתגמל לצד פרנסה טובה!"

ותוך כמה זמן אפשר להשתלב בתחום ולהתחיל לעבוד?

"אני מאוד דוחף את הסטודנטים לעבוד עם לקוחות כבר במהלך הקורס, יש לי תלמידים שכבר לאחר חודשיים מתחילת ההכשרה התחילו להרוויח (חלקם אפילו כיסו את עלות הקורס). אחרי ההכשרה חלק מהבוגרים משלבים את האילוף עם העבודה הנוכחית שלהם, וחלק הופכים אותו לעיסוק העיקרי. מה שבטוח, הם ממשיכים לקבל מהצוות תמיכה ועזרה מקצועית גם אחרי הקורס".

אמרת מקודם שתכנית ההכשרה שלך ייחודית, למה התכוונת?

תראי, בכל מה שקשור לאילוף ובמיוחד באילוף כלבי עבודה, מה שיהפוך מאלף למומחה זה מילה אחת: פרקטיקה. ככל שהמאלף צובר בקורס שעות רבות יותר של תרגול ושל עבודה פרקטית בשטח עם הכלב, ככה בסוף הקורס הוא יהיה משופשף יותר, מקצועי יותר והכי חשוב – עם ביטחון לצאת ולהעביר תהליכי אילוף, גם מבלי שאני לידו בוחן מה הוא עושה. בתכנית ההכשרה יש המון דגש על פרקטיקה. כמובן שמבלים הרבה שעות בכיתה בשביל ללמוד את התאוריה והמנגנונים הפסיכולוגיים של הכלב, שפת הגוף שלו ועוד נושאים מרתקים אחרים, אבל הדגש הוא תרגול. בקורס מוקדשות עשרות רבות של שעות לפרקטיקה, שזה באופן משמעותי יותר מכל מקום אחר. בנוסף – קיימת מסגרת תרגול לאחר הקורס במסגרת של 50 שעות סטאז', ללא עלות נוספת. ככה התלמידים ימשיכו לתרגל, להיות קרובים לצוות ולדייק את הביצועים שלהם. במהלך הקורס התלמידים עוברים מספר סמינרים מקצועיים כמו איתור נעדרים, הרחה, פעילות בשטח בנוי, פריזבי ועוד, שנותנים להם רקע עשיר בתחומים השונים.
דוד מימוני אילוף כלבים
דוד והסטודנטים בעבודה בשטח פתוח, בתדריך לפני התרגול המסכם.

אוקיי, נשמע מרתק... ות'כלס, איך עושים מזה כסף?

"חיכיתי לשאלה הזאת… אני מלמד את התלמידים שלי בקורס לפחות 5 ערוצי רווח שונים. האהוב עלי מבניהם הוא הכשרה ומכירה של כלב עבודה. לוקח בין חודשיים לשלושה לאלף כלב עבודה לרמת ביצועים גבוהה, וכלב כזה יכול להיות שווה בשוק כ- 15,000-25,000 ₪. כמובן שאפשר לאלף במקביל מספר כלבים, ולשלב ערוצי רווח נוספים, וככה מגיעים לסכומים יפים מאוד".

ולסיום – מה ההמלצה שלך למי שקורא את הכתבה הזאת ומתלבט אם הקורס מתאים לו?

"כמו שכבר אמרתי לך מקודם, עד שלא חווים את רמת האדרנלין בכל שיעור ושיעור, קשה להבין במה מדובר. אני מזמין את כל מי שמתלבט לשיעור נסיון אצלנו באחד הקורסים ושיחליט בעצמו אם להיכנס לעולם המרתק הזה שנקרא אילוף כלבי עבודה".

מעוניין לקבל פרטים אודות קורס אילוף כלבי עבודה של דוד מימוני? השאר פרטים

התוכן היה מעניין? שתפו

המקצוע החם של 2020 אילוף כלבים אל תפספסו!
Scroll to Top
לבדיקת גובה ההחזר או ההנחה המגיעה לכם מקופת החולים, מלאו פרטים ונבדוק את ההחזר האישי עבורכם
*השירות אינו מיועד לאבחון, טיפול, ריפוי או מניעה כלשהי של מחלה.