כמה עולה לגדל ילד בישראל?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יוקר המחייה בישראל הוא מן הגבוהים במדינות המערב. אחד הדברים הכי יקרים במדינת ישראל שעולים הכי הרבה הוא גידול ילדים. בשביל לגדל ילד בישראל צריך מאות אלפי שקלים ואולי אף יותר. יוקר גידול הילדים בא לידי ביטוי בכך שילדים מגיל אפס עד גיל שלוש צריכים להיות במסגרות פרטיות שעולות אלפי שקלים בחודש.

גם חוק החינוך חובה שמאפשר לימודים בחינם הוא לא בדיוק בחינם כי הילדים צריכים לשלם על פעילויות העשרה בבית הספר ועל טיולים וגם על ספרי הלימוד וחומרי הלימוד השונים.

בישראל יקר מאוד לגדל ילדים. המחיר של גידול ילדים בישראל הוא גבוה יותר מאשר בהרבה מדינות אחרות במערב. גידול ילד בארץ עולה הרבה כסף וגם כאשר הילד הופך לאדם בוגר פעמים רבות ההורים ממשיכים לתמוך בו ולהעביר לו כספים מדי חודש להוצאות דיור, לימודים והוצאות מחייה כלליות.

יוקר המחיה בישראל מן הגבוהים בעולם

מה משפיע על יוקר המחייה בישראל?


מה משפיע על יוקר המחייה בישראל? יוקר המחייה בישראל יקר מאוד בגלל הרבה מאוד סיבות שונות שקצרה היריעה מלהכיל במאמר זה. כאשר אנחנו רוצים להבין למה כל כך יקר לחיות בישראל וכמה יקר לגדל ילדים בארץ אז כדאי שנהיה מודעים לכך שהמחיר כמעט של כל מאפייני המחייה בארץ הוא יקר יותר כמו למשל דיור, הסעות, אוכל, צעצועים, בגדים ועוד… . כלל מאפייני המחייה בארץ יקרים מאוד במיוחד בהשוואה למדינות אחרות. אם אנחנו רוצים להשפיע על יוקר המחייה בארץ אנחנו חייבים להתחיל לחסוך כסף מגיל צעיר מאוד בשביל שנוכל להרשות לעצמנו לגדל ילדים.


כמה עולה לשלוח ילד לחוגי העשרה?


אחת ההוצאות הכי גדולות בגידול ילדים בארץ הוא תשלומים על חוגי העשרה. לכל ילד בישראל יש לפחות חוג העשרה אחד עם לא שניים או שלושה. חוגים אלו מעשירים מאוד את החיים של הילדים ואת ההשכלה שלהם אבל מצד שני הם מאוד יקרים. חוגי העשרה יכולים להעלות מאות שקלים ואפילו אלפי שקלים מדי חודש – וכאשר יש לנו יותר מילד אחד הוצאה זו גדולה מאוד.
כאשר אנחנו רוצים לקדם את הילדים שלנו ולרשום אותם לחוגים אנחנו צריכים להיות מודעים לכך שזה יעלה לנו הרבה מאוד כסף. חוגי ילדים מחוגי ספורט, חוגי בישול, חוגי מחשבים, חוגי ציור וחוגי אומנויות לחימה וכל חוג בעצם הם מאוד יקרים. חוגים אלו עולים אלפי שקלים גם בגלל התשלום לחוג וגם בגלל התשלום על האביזרים לחוגים והחומרים שצריך בשביל להשתתף בחוג.

כמה עולה לשלוח ילד לאוניברסיטה?

הוצאה כספית גדולה נוספת שיש בישראל היא תשלומים להשכלה הגבוה. גם כאשר לילד שלנו מולאים 18 שנה הוא עדיין נשאר הילד שלנו ואנחנו עדיין רוצים לעזור לו ללמוד באוניברסיטה או במכללה לתואר ראשון או שני. תואר ראשון בארץ עולה מעלה למאה אלף שקל אם מחשבים את שכר הלימוד והוצאות המחייה כמו אוכל, תחבורה ודיור של הסטודנטים.

כמה עולה לקנות צעצועים לילדים?

כאשר אנחנו רוצים לקנות לילדים שלנו צעצועים אנחנו שוב פעם נתקלים במחירים גבוהים מאוד בשוק. רוב הצעצועים בארץ מיובאים והמחיר שלהם גבוה מאוד בגלל מכס ומיסים. כאשר אנחנו רוצים שלילדים שלנו יהיו הרבה צעצועים המחיר יכול להגיע למאות שקלים בחודש. קנייה של צעצועים לילדים היא לא דבר של מותרות אלא צורך חיוני לכל דבר. כאשר אנחנו קונים לילדים שלנו צעצועים אנחנו יכולים להעשיר את העולם שלהם ולקדם אותם מאוד.

למה כל כך יקר לגדל ילדים בישראל?

אז למה כל כך יקר לגדל ילדים בישראל? בשונה ממדינות רווחה שעוזרות להורים לגדל את הילדים שלהם בישראל אין סבסוד לגידול ילדים. ההוצאות על גידול ילדים ובמיוחד הוצאות החינוך והלבוש גבוהות מאוד. גם הוצאות האוכל של הילדים גבוהות מאוד וקשה מאוד להגיע למצב שחוסכים בכך.
בסופו של דבר אם אנחנו רוצים להביא ילד עלינו להיות מודעים לכך שיהיה מאוד יקר לגדל אותו או אותה. גידול ילדים בארץ הוא מאוד יקר והוא בא על חשבון הוצאות אחרות כמו למשל קנייה של בית. כאשר אנחנו מגדלים ילדים אנחנו מתמודדים עם הוצאות של אלפי שקלים מדי חודש וחשוב שנהיה מודעים לכך שקשה מאוד וכמעט לא אפשרי לשנות זאת.

התוכן היה מעניין? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
כמה עולה לגדל ילד במדינת ישראל?
גלילה למעלה דילוג לתוכן