פנויים ופנויות דתיים: שלושת השלבים שלא הכרתם שיעזרו לכם להגיע לחתונה מאושרת בקלות ובמהירות

תוכן שיווקי

לגילאי 23-45

רבים חושבים שאם אתה מלומד, רכשת מקצוע טוב ומרוויח טוב יהיה לך יותר קל למצוא זוגיות. אבל הרבה מאוד רווקים מגלים את ההיפך הגמור, דווקא להם קשה יותר למצוא זוגיות.
מאות מחפשי זוגיות דתיים לאומיים כבר גילו את התופעה: מאמנת הזוגיות שרה רבקה וייץ, שהיא גם שדכנית בהכשרתה, מקצרת את הדרך לחתונה למי שמוכנים להשקיע עבודה. הכול על הסודות שמובילים גם פנויות ופנויים שהתייאשו – לחתונה הנכספת.

שרה רבקה וייץ
"מי שעושה את העבודה ומתמסר לזה, בע"ה יתחתן ויש סיכוי רב עוד השנה". שרה רבקה וייץ

מגיע לכם שיחה 1:1 עם שרה ללא עלות וללא התחייבות מלאו פרטיכם בטופס:

זה פחד של רבים וטובים. דתיות ודתיים שחווים רווקות מאוחרת חוששים שלעולם לא יצליחו להתחתן וחלקם כבר לא מאמינים שאי פעם יצליחו למצוא זוגיות ולהוליד ילדים. את הפחד הזה חוותה על בשרה גם מאמנת הזוגיות שרה רבקה וייץ. כמי שנשארה רווקה עד גיל מאוד מאוחר. היא חששה שלעולם לא תזכה להקים בית ולגדל ילדים. היום, כשהיא אמא לילדים וסבתא לנכדים, היא חדורת מטרה: למנוע מאחרים לחוות מה שהיא חוותה בחיפוש הזוגיות (ואת הטעויות שעשתה בעצמה), ולתת לדתיים ודתיות ברווקות מאוחרת את הכלים והידע הפחות מוכרים שעוזרים להגיע לחופה הנכספת בתהליך מהיר ופשוט.

שרה רבקה וייץ, מה לדעתך מונע מכל כך הרבה רווקים ורווקות (במיוחד כאלה הנמצאים בסטטוס טוב ועמיד בחיים), או גרושים וגרושות מהמגזר הדתי לאומי למצוא זוגיות ולהתחתן?

"זה מורכב מכמה גורמים", אומרת שרה. "הרבה בחורות ובחורים דתיים שמחפשים זוגיות מתעקשים בהתחלה לא לקבל עזרה, חושבים שיצליחו למצוא את בן או בת הזוג לבד ופונים לעזרה רק כשמגיעים כבר לגיל יחסית מאוחר ואחרי הרבה אכזבות. הבעיה היא שעד שמבקשים עזרה יוצאים להרבה דייטים בלי לברר מראש האם יש התאמה בסיסית עם הבחור\ה מתעייפים מזה, מאבדים את הביטחון העצמי, ומגיעים לייאוש. ברגע שמתחילים לפקפק ולא מאמינים שיתחתנו, זו עלולה להיות נבואה שמגשימה את עצמה".

"עוד בעיה", מוסיפה שרה, "היא שבגלל התחושה שיש היום המון אפשרויות, אנשים פוסלים על כל דבר קטן. גברים פוסלים בנות נהדרות בגלל המראה או בגלל הגיל שלהן, כי חוששים שתהיה להן בעיית פוריות. וגם בחורות פוסלות בגלל מראה, גובה, השכלה, כל מיני דברים חיצוניים, בלי שבאמת נתנו צ'אנס והכירו את הבנאדם.
במיוחד כאלה שיש להם מקצועות שווים ומרוויחים יפה. הם הרבה פעמים יחששו שרוצים אותם בשביל הכסף או שפשוט יתקשו למצוא מישהו שיעמוד בסטנדרטים שלהם. ואז עוברות השנים וזה פשוט לא צולח לא משנה כמה הם רוצים".

חתונה של מאומן על ידי שרה וייץ
חתן שהתחתן בעקבות האימון של שרה וייץ

"היום גם מאוד קשה לאנשים לבחור ולקבל החלטה", מדגישה שרה. "גם אנשים שכבר יוצאים עם מישהו או מישהי, לא תמיד מצליחים לזהות אם האדם שמולם מתאים להם. הרבה אנשים חוששים להתחייב ומפחדים מהאחריות שכרוכה בנישואין ומשפחה. אחרים מפחדים שיעשו טעות בבחירה ויגיעו לגירושין. אנשים ממש משתמשים בתירוץ שהם מעדיפים לא להתחתן כדי לא להתגרש אחר כך. לא יודעים איך לבחור נכון את בן או בת הזוג ואין להם כלים לקבל החלטה, אז לא מחליטים. לפעמים הבעיה היא שהם לא מצליחים להרגיש, הרגשות ממש חסומים, וגם בזה אימון זוגיות יכול לעזור".

"כשהיה לי קושי מול בחורה, שרה עזרה לי לברר את הקושי ולמצוא לו פתרון"

אחד המתאמנים שהגיעו לחתונה בזכות שרה הוא יאיר פישר. הוא הגיע אליה בגיל 26 וביקש את עזרתה לאחר שחווה תסכול מהדייטים אליהם יצא. כך הוא מספר:

"התחלתי ליווי אצל שרה וייץ במטרה לקבל כלים והדרכה לדייטים. קיבלתי משרה בכל מפגש כלי חדש שלימד אותי המון גם על עצמי וגם על המקום שלי בקשרים חדשים. כשיצאתי עם מישהי, שרה עזרה לי לברר טוב יותר מה נכון. שרה גם עזרה לי עם נקודות שברגע שהצלחתי לשחרר אותן היה לי יותר קל לצאת ולהכיר מה שפעם היה קשה כי הייתי פוסל מיד".

"בזכות העבודה עם שרה הצלחתי להבין מה אני מחפש ואיך אני מביא את עצמי נכון בקשר", מוסיף יאיר. "כשהיה לי קושי מול בחורה, שרה עזרה לי לברר את הקושי ולמצוא לו פתרון. ב"ה התחלתי לצאת עם מי שהיום ארוסתי. בזכות הליווי של שרה לא פחדתי להתחיל את הקשר ועם הזמן ביררתי איתה את הקושי עם הגיל. היום אנחנו מאושרים יחד ובעוד חודש מתחתנים בע"ה! אני מודה לה' על הדרך שעשיתי כדי להכיר את ארוסתי ומודה לשרה שהייתה שליחה טובה בשבילי". אילו דבריו של יאיר פישר כשהתארס. כיום הוא נשוי באושר ויש לזוג המקסים הזה כבר 2 ילדים משותפים.

תגידי שרה, מה גורם לזה לעבוד?

"אני קוראת לשיטה שלי 'חתונה בקלות ובמהירות', ויש בה שלושה שלבים עיקריים", אומרת שרה.
"בשלב הראשון אני עוזרת למתאמן או למתאמנת לזהות את אמונות מגבילות- חסמים (הפרדיגמות), כלומר האמונות המגבילות שתוקעות אותם, גורמות להם לפסול מועמדים טובים ולא מאפשרות להם להגיע לזוגיות שהם רוצים. דוגמה לחסם היא למשל האמונה שהחתן חייב להיות מבוגר מהכלה או אולי בגילה אך מה פתאום צעיר ממנה? או הבחור חייב להיות גבוה מהבחורה אחרת היא לא תרגיש בטחון בקשר. בנוסף בחורה בגיל 35 תתקשה להיכנס להיריון ולכן עדיף לצאת עם צעירות יותר.. עוד דבר נפוץ שלא כדאי להתחתן עם מישהו או מישהי מעדה מסוימת כי לא נצליח להסתדר בגלל המנהגים השונים ולכן עדיף להתחתן מאותה עדה. חסמים נוספים דווקא קשורים לסטטוס בחיים. כמו אדם המרוויח הרבה וקשה לו למצוא זוגיות מהחשש שרוצים אותו רק בגלל הכסף, אבל גם לזה יש פתרונות."

"אחרי שזיהינו את האמונות המגבילות והחסמים" ממשיכה שרה, בשלב השני, כשהמתאמנים מתחילים להיות מודעים לאמונות המגבילות שלהם, וכשאנחנו יודעים מול מה אנחנו מתמודדים, עכשיו אפשר להתחיל לפרק את האמונות או חסמים אלה בעזרת תרגילים שונים המשנים את התת מודע. יש לי הרבה כלים, תרגילים וטכניקות שצברתי, שאותם אני מתאימה לכל מתאמנת ומתאמן בהתאם לצורך הספציפי שלהם". חשוב לי להגיד שלא הכל נרצה לשנות. חלק מהדברים בתוך תהליך נרצה לקבל ולאמץ, אבל ככלל אני רואה פעם אחר פעם שכשאין זוגיות בפתח, זה לרוב נובע מהרבה אמונות שמונעות מהאדם להצליח להיפתח ולהתחיל קשר טוב שהוא כל כך מייחל לו ולכן נרצה לטפל קודם בזה.

"בשלב והאחרון", מסבירה שרה, "אנחנו יוצרים רשימה מצומצמת של "הדברים הקריטיים"– למה הכוונה? המתאמנים בעזרת ההדרכה המדויקת שלי בוחרים לעצמם בין 3-5 דברים הקריטיים להם בבן\ת הזוג שבלעדיהם הם לא יוכלו לעמוד תחת החופה. זה נשמע פשטני אבל זה ממש לא!! זו עבודת עומק. אנשים מגיעים אלי עם רשימת קריטריונים ארוכה של מה שהם מחפשים בבני הזוג, ומכוון שהם מחפשים מושלמות הם פוסלים על דברים רבים, לדוגמא, יש הפוסלות אם אין לבחור רישיון נהיגה, או אם הם עדין גרים עם ההורים מעל גיל מסוים. הפרשנות שהם נותנים לזה שאין לבחור או הבחורה מספיק כסף לשכור דירה עם או בלי שותפים או שהם עדין לא מספיק התבגרו והם "תחת הסינר של אמם". מכיוון שפרמטרים רבים לא מצליחים להניב את התוצאה הרצויה אני ממשילה להם כאילו הגיעה פייה ואמרה להם שאם יגדירו לה 3-5 דברים קרטיים בבן\ת הזוג היא תצליח למצוא עבורם אחד\ת כזו. וכך אנו מצמצמים את "רשימת המכולת" שלהם רק לדברים הקריטיים. אחרי שהם עצמם בחרו את 3-5 דברים הקרטיים להם ועל השאר הם מוותרים מרצון (לא מתפשרים אלא מוותרים) כעת בעת הבירור יהיה להם קל להחליט האם להיענות להצעה או לסרב בנימוס הצמדות לחמישה הדברים שהכי קריטיים להם בבן או בת הזוג, מקלה עליהם את ההחלטה. האם לתת הזדמנות או עדיף לא להיפגע

שלושת השלבים לחתונה בקלות. שרה רבקה וייץ.
שלושת השלבים לחתונה בקלות. שרה רבקה וייץ.

בסיום השלב השלישי שרה בונה עם המתאמנים 'כרטיס אישי' כרטיס שידוכים שעוזר להם לבנות פרופיל מדויק באפליקציות היכרויות, ושאפשר גם לפרסם בקבוצות פנויים פנויות, לתת לשדכנית, או לתת לבני משפחה וחברים ולבקש את עזרתם עם היכרויות. הכרטיס מתאר מה מיוחד בבחור או בבחורה ומה הם הדברים הקריטיים לו\ה בבן או בת הזוג שהם מחפשים.  

"מעבר לשלושת השלבים שתיארתי" מוסיפה שרה, "אני מלווה את המתאמנים באופן שוטף, נותנת להם תרגילים ו'עבודת בית' כדי לעזור להם להתגבר על החסמים והפרדיגמות, מייעצת לפני ואחרי דייט, ועוזרת להם לעבור בין שלבי ההיכרות השונים, ומלווה במידת הצורך את הקשר עד לחתונה המאושרת. אני מאוד זמינה לכל שאלה והתייעצות, אני משלבת בין יתר הכלים גם עבודת דמיון מודרך שעוזרת למתאמנים שלי לדמיין ממש את ההרגשה שתהיה להם כשיצליחו, וזה עוזר להם לחוות הצלחות ולשאוף להגיע למה שהם רוצים שיקרה. גם מהתרגילים האלה ניתן ללמוד המון על החסמים והחששות שלהם, ואז לעבוד על אותם חסמים.

לשריון שיחה 1:1 עם שרה ללא עלות וללא התחייבות מלאו פרטיכם בטופס:


על איזו תאוריה מבוססת השיטה שלך?

"אני מבססת הרבה מהעבודה שלי על NLP, גישה שאומרת שניתן ליצור שינויים בהתנהגות על ידי טיפול בתת המודע" עונה שרה. "אנחנו מעלים אל המודעות כל מיני תפיסות שמונעות מהמתאמנים שלי להתקדם מעבר לדייט הראשון או להעמיק קשר שכבר נוצר לקשר אינטימי רגשי, ואני נותנת תרגילים כדי לשנות את אותן תפיסות".

"יש עוד הרבה כלים שאני משתמשת בהם ומלמדת אותם" מוסיפה שרה, "בין היתר מודל אפר"ת, שזה ראשי תיבות של אירוע > פרשנות > רגש > תגובה. אני עובדת עם המתאמנים שלי על הפרשנות לדברים שקורים בדייט או במערכת היחסים ביניהם, ועוזרת לאנשים ללמוד לתת פרשנות שונה ממה שנתנו עד היום כאשר קרו ביניהם דברים שלא מצאו חן בעיני משהו מהצדדים וכתוצאה מהפרשנות האחרת החיובית יותר התגובה תהיה נכונה ומוצלחת יותר להגיב אחרת, מה שמאפשר את המשך הקשר ואת איכותו בצורה טובה יותר. לדוגמה, כשבחור דוחה מספר פעמים את הדייט הראשון, הבחורה יכולה לפרש את זה כזלזול או חוסר רצון לפגוש אותה. אך האם זאת הפרשנות היחידה שניתן לתת למקרה כזה? אנו מדברים באימון על אפשרויות נוספות שניתן לפרש אירוע זה וכך הם לומדים איך להגיב לא עם הטייס האוטומטי השלילי אלא לתת פרשנות חיובית דבר שיביא לקיום הקשר.

ואיך גילית את השיטה שלך?

"בעקבות הסיפור האישי שלי, רציתי לעזור לבחורים ובחורות דתיים לא לעבור את מה שאני עברתי, ולהגיע יותר בקלות לחתונה מאושרת" מודה שרה. "בשנות העשרים שלי הייתי מורה מוערכת. תלמידים, הורים ומורים מאוד אהבו אותי, אבל בזוגיות לא הלך לי. הרגשתי שמשהו לא בסדר אצלי, הרגשתי קורבן ושלאף אחד לא אכפת ממני. אבל זו הטעות – מי שמרגיש קורבן לא יגיע לשום מקום. ברגע שהבנתי שאני אחראית למצב, הלכתי לקבל ייעוץ וקבלתי כלים שבעזרתם יכולתי לבחור מה חשוב לי ומה טוב לי. ברגע שעשיתי את זה גם מצאתי את ה'אחד' שלי. כשלמדתי את הכלים, הבנתי שאם הייתי מכירה אותם קודם הייתי חוסכת לעצמי כל כך הרבה כאב ועוגמת נפש. לכן כשפרשתי ממערכת החינוך הלכתי ללמוד אימון לזוגיות, עבודה עם התת מודע NLP ,ריפוי יחסים ושדכנות – ומהם בניתי שיטה שתחסוך את הכאב הזה לאחרים".

"אבל חשוב לי להגיד לכל מי שמחפש זוגיות ומתקשה למצוא: אתם לא אשמים! בשום מקום לא מלמדים אותנו איך להצליח בזוגיות, איך לצמצם את רשימת המכולת האינסופית, איך לפתח את הרגש כלפי בן או בת הזוג, איך להעלות את הביטחון העצמי או להגביר את האמונה שנמצא אהבה. כולנו חושבים שזה מובן מאליו, שנולדנו עם היכולת והידע לזה, וזה ממש לא נכון. אבל יש גם חדשות טובות, כי כיום בהחלט אפשר ללמוד ולחולל שינוי גם בתחום הזה בחיים".

יש כל כך הרבה אפליקציות, קורסים, מאמנות זוגיות, שדכניות… למה שדווקא איתך זה יצליח?

"אחד הדברים הייחודיים לי הוא שאני כמעט היחידה בארץ שלמדה אימון לזוגיות וגם קורס שדכנות ואני משלבת אותם בעבודתי. אני לא אנסה לשדך למישהו שלא אימנתי, אבל מי שמתאמן אצלי מקבל ממני גם עצות מה לעשות בדייט כשנפגשים שבן או בת הזוג ירצו להמשיך לדייט הבא ולא "יחתכו" אחרי דייט ראשון מה שלרוב קורה היום. זה משהו שמאמנים לא נותנים ואף לא שדכנים אם לא למדו את מקצוע השדכנות ורק הפכו בוקר בהיר אחד לשדכנים. אני נותנת את זה בחינם, כבונוס למי שמתאמן אצלי – אני מקושרת עם יותר מ-40 שדכנים ושדכניות, ומפרסמת את הכרטיס האישי של המתאמנים שלי, כך שאני מרחיבה להם את האפשרויות".
"בשונה מרוב השדכניות והשדכנים שאנשים מכירים, אני לא באה ממקום שיפוטי, אלא ממקום מכיל. שדכנים אומרים לך: תפסיק\י לעשות ככה, תפסיק\י להיות בררנית, תצאו עם כל מי שמציעים לכם. הגישה שלי כלפי המתאמנים שלי היא אחרת. אני אומרת להם: עד היום עשית כמיטב יכולתך עם הכלים שעמדו לרשותך ולכן אין מקום לביקורת ורגשות אשמה. מצד שני, אני לא בעד לצאת עם כל מי שמציעים לכם, אלא רק עם מי שמתאים לפי חמשת הדברים העיקריים שהגדרנו. אם יש לי אפשרות, אני גם עוזרת להם לברר על מי שרוצים להכיר להם, כדי שלא יבזבזו את הזמן על מישהו לא מתאים".

למי הליווי שלך מתאים?

"הליווי שלי מתאים למי שרוצה לקצר את הדרך לחתונה, מי שמרגיש בדידות וייאוש מהמצב, רוצה להגיע כמה שיותר מהר להצעה הרלוונטית, לחתונה וילדים, אבל גם רוצה לדעת איך לקבל החלטה בצורה נכונה ומוכן לעבוד בשביל זה. אני יכולה להתחייב שמי שעושה את העבודה ומתמסר לזה, יתחתן ורבים מהם התחתנו בפחות משנה מאז האימון", אומרת שרה.

ולמי זה לא מתאים?

"הליווי שלי בהחלט לא מתאים למי שלא רוצים להתחתן ולמי שלא רוצים או לא מוכנים להשקיע עבודה או כסף בשביל זה – כי צריך לעשות כאן עבודה, זו לא 'אבקת קסמים'. זה גם לא מתאים למי שחושבים שהם כבר יודעים הכול ולא מוכנים לשנות כלום, לא מוכנים לצאת מאזור הנוחות שלהם ולבוא בראש פתוח".

מה את מציעה למי שמתלבט לגבי אימון איתך?

"זה פשוט מאוד", עונה שרה. "אני מזמינה כל מי שמתלבט להירשם לשיחה 1:1 איתי, חינם וללא התחייבות. זו שיחה של כעשרים דקות, ובה נוכל להבין את התמונה הגדולה ולבדוק האם תהליך כזה יוכל להתאים לכם. בכל מקרה גם אם כן, מתחילים מפגישה אחת בלבד ומשם ממשיכים. מבטיחה לכם שגם אחרי השיחה הקצרה איתי כבר תתחילו להבין מה עוצר אתכם ומה עושים עם זה ותהיו במקום יותר מודע ויותר אופטימי".

לשריון שיחה 1:1 עם שרה ללא עלות וללא התחייבות מלאו פרטיכם בטופס:

התוכן היה מעניין? שתפו

פנויים ופנויות דתיים: שלושת השלבים שלא הכרתם שיעזרו לכם להגיע לחתונה מאושרת בקלות ובמהירות
עדי שחר

עדי שחר

הכותבת למשימות מיוחדות 🙂

Scroll to Top
לבדיקת גובה ההחזר או ההנחה המגיעה לכם מקופת החולים, מלאו פרטים ונבדוק את ההחזר האישי עבורכם
*השירות אינו מיועד לאבחון, טיפול, ריפוי או מניעה כלשהי של מחלה.